pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 września 2017
  • wyświetleń: 2097

Puchar Ministra Rolnictwa dla Koła Gospodyń Wiejskich w Ćwiklicach

Koło Gospodyń Wiejskich w Ćwiklicach jako jedno z trzech z naszego województwa zostało uhonorowane za swoją działalność społeczną na rzecz upowszechniania kultury i tradycji śląskiej wsi.

KGW
Puchar Ministra Rolnictwa dla KGW w Ćwiklicach · fot.


Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie powiatu pszczyńskiego są niezwykle aktywne w sferze upowszechniania naszego dziedzictwa kulturowego, biorą udział w większości wydarzeń związanych z tradycją polskiej wsi. Teraz jedno z naszych kół zostało docenione i uhonorowane Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.

W trakcie uroczystości XXVI Krajowej Wystawy Rolniczej, Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie, w Auli O. Kordeckiego, Wanda Wyroba, przewodnicząca KGW Ćwiklice odebrała z rąk Ryszarda Zarudzkiego Podsekretarza Stanu MRiRW puchar za upowszechnianie dziedzictwa kulturowego polskiej wsi.

Warto dodać, iż delegacja KGW Ćwiklice liczyła 14 osób w tradycyjnych strojach, nie zabrakło także dzieci, które od najmłodszych lat wychowywane są z pasją do tradycyjnych wartości i poszanowania kultury.

dyplom

new / pless.pl, źródło: Powiat, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.