Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 września 2017
  • 17 września 2017
  • wyświetleń: 5029

Pszczyńskie rowery wypożyczano już 4600 razy, z czego 2070 w wakacje!

Nie bez powodu o pszczynianach mówi się, że uwielbiają rowery. Jednoślady spotkać można niemal wszędzie, a doskonałym dowodem na ich popularność jest również liczba wypożyczeń miejskich bicyklów w ostatnich miesiącach. Tylko w okresie wakacji mieszkańcy Pszczyny korzystali z nich 2070 razy!

rower, Pszczyński Rower Miejski, rynek
Rower miejski szybko wpisał się w krajobraz Pszczyny. · fot.


Wypożyczalnia rowerów w Pszczynie funkcjonuje od 28 kwietnia. Dla chętnych przygotowano cztery stacje, które zostały umieszczone: na rynku przy Bramie Wybrańców, przy dworcu kolejowym w Pszczynie, na osiedlu Piastów, a także na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Każda z nich została wyposażona w dziesięć rowerów i dwanaście miejsc postojowych.

Program wypożyczalni rowerów ma charakter pilotażowy i potrwa jeszcze tylko kilkanaście dni, do 28 września, lecz już dziś można śmiało powiedzieć, że znalazł wielu swoich zwolenników. Od pierwszego dnia rowery wypożyczano 4600 razy, z czego 2070 w okresie letnich wakacji. To wspaniały wynik, zwłaszcza jeśli zwróci się uwagę, że całkiem sporo dni było deszczowych oraz takich, gdzie zbyt wysokie temperatury skutecznie odstraszały od rowerowych wojaży.

rower, Pszczyński Rower Miejski, park
Pszczyński Rower Miejski · fot.


Z miejskich rowerów korzystali niemal wszyscy, tak samo młodsi mieszkańcy jak i seniorzy, osoby jadące na rowerową wycieczkę po okolicy i te, które wypożyczały jednoślad w drodze do pracy w innej części miasta. Nie dziwi więc, że kolejne osiedla zastanawiają się nad dołączeniem do sieci rowerów miejskich. Na osiedlu Daszyńskiego projekt ustawienia stacji znalazł się jako jedna z propozycji w budżecie obywatelskim. Stąd dużym zaskoczeniem byłoby, gdyby rowerów miejskich w Pszczynie nie było za rok.

Warto odnotować, że dwie stacje na ostatnie dni działania wypożyczalni zmieniły swoje lokalizacja. Stacja z Ośrodka Sportów Wodnych została przeniesiona na osiedle Stara Wieś i znajduje się pod kościołem, a stacja sprzed Bramy Wybrańców została przeniesiona na południową stronę rynku, co ma związek z prowadzonymi obecnie w centrum Pszczyny przebudowami chodników.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA