Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 września 2017
  • wyświetleń: 5898

W zimie wróci smog? Nasi sąsiedzi też mają z nim problem

Minister Środowiska wydał obwieszczenie ws. wykazu miast o liczbie mieszkańców większej niż 100 tysięcy i aglomeracji, w których wartość wskaźnika pyłu PM 2,5 przekroczyła w 2016 roku dopuszczalna normę. Okazuje się, że największe przekroczenia normy odnotowano w sąsiadujących z naszym regionem aglomeracjach: górnośląskiej i rybnicko-jastrzęskiej oraz mieście Bielsko-Biała.

Smog
W zimie wróci smog? Nasi sąsiedzi też mają z nim problem · fot.


Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 18 września 2012 roku, w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu, pułap stężenia ekspozycji dla pyłu PM 2,5 ustalono na 20 µg/m3.

Niestety jak wynika z opublikowanego w Monitorze Polskim obwieszczenia Ministra Środowiska, większość polskich miast i aglomeracji o liczbie ludności większej niż 100 tys. mieszkańców w 2016 roku znalazło się powyżej dopuszczalnego progu. Niechlubny prym w jakości miejskiego powietrza wiodą dwie aglomeracje: krakowska (32 µg/m3) oraz górnośląska (31 µg/m3). Miasto Bielsko-Biała wraz z Kaliszem i aglomeracją rybnicko-jastrzębską zajmują ex aequo niechlubne trzecie miejsce (28 µg/m3).

Są jednak miasta, w których problem zanieczyszczenia powietrza, nie występuje. W 2016 roku poniżej dopuszczalnej nomy były miasta: Toruń, Włocławek, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Olsztyn, Elbląg, Koszalin oraz aglomeracje bydgoska, białostocka, trójmiejska i szczecińska.

ab / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.