pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 września 2017
  • 28 września 2017
  • wyświetleń: 3833

Zoolandia w Pszczynie zaleca cykliczne odrobaczanie psa i kota

Artykuł sponsorowany:

Zapraszamy do sklepów zoologicznych Zoolandia w Pszczynie. Doradzimy, pomożemy w zakupach oraz podzielimy się naszą obszerną wiedzą na temat zwierząt. Dziś podzielimy się z Państwem wiedzą o zagrożeniu pasożytami. Narażone na ich występowanie są zarówno zwierzęta, jak i ludzie.

Zoolandia - Pszczyna, ul. Dobrawy 34 (Pasaż Dobrawy)


Zoolandia powstała w 2003 roku. Od 14 lat pomaga właścicielom zwierząt w wielu miastach naszego regionu. Swoje punkty ma w Pszczynie przy ulicy Dworcowej oraz w Pasażu Dobrawy na osiedlu Piastów. Usługi oferuje także w Bielsku-Białej, Żywcu, Oświęcimiu, Lędzinach i Częstochowie.

Sklepy oferują szeroki asortyment z zakresu odżywiania oraz pielęgnacji zwierząt domowych, takich jak: psy, koty, króliki, gryzonie i inne. Są tutaj także legowiska miski, obroże, smycze i kagańce, a także mnóstwo zabawek dla pupili. Proponujemy też odpowiednie wyposażenie oraz produkty akwarystyczne.

Zoolandia - Pszczyna, ul. Dworcowa 12


Dla pracowników Zoolandii podstawą jest dobry kontakt z Klientem. Każdy dzień przynosi coś nowego, uczy nowych okoliczności, zachowań zwierząt, ich potrzeb. To dlatego w punktach Zoolandii pracują osoby otwarte, z pasją, które na bazie wiedzy i nabytych doświadczeń są w stanie pomóc i doradzić w wielu sytuacjach.

Przeprowadzane przez ostatnie lata badania naukowe nad dietą, zachowaniem i pielęgnacją zwierząt domowych, diametralnie zmieniają naszą wiedzę co do ich potrzeb. Do lamusa odchodzą stwierdzenia że pies to jedynie obrońca i strażnik posesji, trzymany na ciężkim łańcuchu, a kot tylko łowca drobnych gryzoni. Już w większości przypadków są to nasi przyjaciele, o których dbamy jak o członków rodziny.

Lokalizacje sklepów zoologicznych Zoolandia:Kilkanaście dni temu opisywaliśmy kwestię występowania kleszczy - tutaj. Dziś poruszyć chcemy niemniej istotny problem - pasożytów, którymi zarażają się wszystkie psy i koty, bez względu na wiek i miejsce w którym przebywają, na zewnątrz czy w domu.

Wielu szczęśliwych posiadaczy domowych pupili nie jest świadomych zagrożenia pasożytami. Potwierdzają to przeprowadzone badania, które pokazują, że ponad 50% właścicieli zwierząt domowych nie odrobaczało ich w ciągu ostatnich 12 miesięcy. a kilka procent nieuświadomionych właścicieli nie odrobaczało zwierzaka nigdy.

Należy pamiętać, że zabezpieczenie przed zarażeniem pasożytami jest także elementem profilaktyki, służącej ochronie, nie tylko Waszych zwierząt, ale i Was samych. Wskazują na to przeprowadzone badania, w których wykazano, że ponad 60% właścicieli psów i kotów nie zdaje sobie sprawy z potencjalnego ryzyka przeniesienia zarażenia pasożytami ze zwierząt na ludzi.

Zarówno psy jak i koty pielęgnują się poprzez lizanie swej sierści językiem, często okolic intymnych co sprzyja przenoszeniu mikroskopijnych jajeczek do śliny zwierzaka . Tak więc do zarażenia człowieka dochodzi nie tylko wskutek bezpośredniego kontaktu z odchodami, ale również w momencie, gdy zostaniemy polizani przez naszego pupila, w którego ślinie znajdują się pasożyty.

Z powodu słabiej działającego układu immunologicznego najbardziej narażone na zarażenie są małe dzieci i osoby starsze, dlatego tak ważne jest regularne odrobaczanie najlepiej minimum raz na trzy miesiące.

Jakie pasożyty mogą zamieszkać w Waszym zwierzaku?

Giardia sp (zwana niegdyś Lamblią) to jednokomórkowy pasożyt jelitowy. Bardzo często występuje u psów i kotów. Najnowsze badania wykazały, że aż 50% psów i kotów to nosiciele giardii! Niestety atakuje ona także człowieka. Najczęstsza postacią tej inwazji u zwierząt jest bezobjawowe nosicielstwo- bezobjawowi nosiciele to około 90% zarażonych zwierząt! Zapobieganie zarażeniu jest trudne, właśnie ze względu na znaczącą liczbę bezobjawowych nosicieli.

Tasiemiec - może dostać się do organizmu naszego zwierzątka różnymi drogami. Tasiemiec pchli (Dipylidium caninum) - jak sama nazwa wskazuje - przenoszony jest przez pchły. Aby się nim zarazić, nasz pies lub kot musi zjeść pchłę. Tasiemiec ten wywołuje u psa charakterystyczne "saneczkowanie" spowodowane świądem okolic odbytu, a także zmatowienie włosa, biegunki, osłabienie.

Tasiemce bąblowcowe są zdecydowanie najbardziej niebezpieczne dla człowieka. Larwy mogą znajdować się najczęściej w tzw. mięsie dla psów z niepewnego źródła czy wątróbce kupowanej dla kotów. Po przejściu kilku stadiów rozwojowych w organizmie psa lub kota, tasiemce te zaczynają produkować jaja, które stają się źródłem zarażenia dla człowieka.

Robaki obłe to różne glisty, tęgoryjce oraz włosogłówki. W badaniach środowiskowych przeprowadzonych w Polsce stwierdzono obecność jaj glist w 10-50% badanego materiału (piasek z podwórek, parków, plaż). Największe skażenie stwierdzono w najbliższej okolicy alejek osiedlowych, wejść do budynków, boisk, placów zabaw i piaskownic. W optymalnych warunkach jaja stają się inwazyjne w ciągu 2-3 tygodni. Jaja glist są bardzo często przynoszone do domu "na butach", a następnie, dzięki panującej w mieszkaniach temperaturze, osiągają stadium inwazyjne.

W sklepach Zoolandia posiadamy tabletki do odrobaczania dla psów i kotów, do niedawna dostępne jedynie w gabinetach weterynaryjnych.

Tabletki Drontal są skuteczne przeciwko najbardziej rozpowszechnionym gatunkom robaków jelitowych. Drontal to lek w formie smakowej, łatwej do podania tabletki dla psa oraz tabletki elipsoidalnej dla kota. Występuje w kilku wariantach dostosowanych do gatunku oraz masy zwierzaka. Dostępne są tabletki dla kota , psa o wadze 10 oraz 35 kilogramów. Dzięki możliwości dzielenia tabletek, można łatwo dostosować preparat do masy Waszych pupili. Aby zobrazować Wam istotę problemu przedstawiamy poniżej kilka fotografii, które mamy nadzieje przekonają niedowiarków do systematycznego odrobaczania.

Zoolandia
Od góry od lewej: glista psia, tasiemiec, tęgoryjec, włosogłówki


---

Sklep zoologiczny Zoolandia


43-200 Pszczyna
ul. Dworcowa 12
ul. Dobrawy 34 (Pasaż Dobrawy)
Tel. 570-700-665