pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 września 2017
  • 26 września 2017
  • wyświetleń: 23190

Koniec ze skracaniem sobie trasy wzdłuż DK-1, pojawiły się barierki

Odkąd rozpoczęły się prace remontowe na "jedynce" w Pszczynie wielu kierowców postanowiło sobie przyspieszać przejazd, korzystając z drogi zbiorczej. Problem w tym, że aby na nią wjechać, musieli przeciąć prywatną posesję. Wszystko do czasum gdy przejazd został odgrodzony od działki publicznej.

Bielska, DK-1, skrzyżowanie, barierki
Koniec ze skracaniem sobie trasy wzdłuż DK-1, pojawiły się barierki. · fot.


O problemach komunikacyjnych w Pszczynie pisaliśmy w ostatnim czasie kilkakrotnie. Nie bez przyczyny, przejazd samochodem przez nasze miasto, także trasa krajową nr 1, to istna droga przez mękę. Na czas prowadzonych remontów kierowcy muszą uzbroić się w dużą cierpliwość. Liczne zwężenia i prace, a co za tym idzie długi czas spędzony w samochodach, sprawiają jednak, że tej ostatniej czasem brak.

Wielu kierowców, chcąc uniknąć zatoru, stara się skorzystać z dróg równoległych, które potrafią niekiedy zaoszczędzić nawet kilkanaście minut. Jedną z takich opcji była droga zbiorcza, przy której znajdują się Zakłady Mięsne Henryk Kania, hale magazynowe, Hotel Imperium i stacja paliw Borim. Kierowcy jadący do Pszczyny wjeżdżali na nią na wysokości sygnalizacji przy Karczmie Kuban, a jadący do Goczałkowic na wysokości dawnych zakładów Elwo.

Lokalizacja barierek:W obu przypadkach dojazd wymagał skorzystania z terenu prywatnej posesji położonej przy DK-1. Tak też się działo, mimo, że postawiony stał tam znak o zakazie wjazdu i informacja, że droga nie jest publiczna. Część kierowców nie respektowała próśb właściciela, dlatego przed kilkoma dniami ustawił on w tym miejscu ogrodzenie z barierek, tym samym uniemożliwiając przejazd. Płot pojawił się z obydwu stron, zarówno od strony wyjazdu z miasta, jak i od drogi zbiorczej.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.