Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 września 2017
  • wyświetleń: 4361

Kobiór: nowe nazwy ulic, patronem jednej z nich był zabójca policjanta

W gminie Kobiór w ostatnich tygodniach kilka ulic zyskało nowe nazwy. Jedna ze zmian była wymuszona przepisami ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Hibnera, Kwiatowa, Kobiór, droga, ulica
Ulica Władysława Hibnera będzie ulicą Kwiatową. · fot.


Decyzją Rady Gminy Kobiór ulica Władysława Hibnera została przemianowana na ulicę Kwiatową. Według wykładni Instytutu Pamięci Narodowej dawny patron to "działacz komunistyczny, dowódca "centralnej bojówki" KPP, przeznaczonej do zabójstw i akcji terrorystycznych, skazany na śmierć za udział w zabójstwach (m.in. policjanta)."

Radni podjęli również decyzję o nadaniu nazwy ulicy znajdującej się przed budynkiem należącym do Archidiecezji Katowickiej, odchodzącej od ulicy Promnickiej w stronę zachodnią. Jest to już teraz ulica Pogodna.

Ostatnią decyzją związaną z nazewnictwem było nadanie nazwy drodze wewnętrznej na terenie byłego tartaku i stolarni w Kobiórze, łączącej ulice Centralną z Plichtowicką. Jej nazwa to ulica Przemysłowa.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA