pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 października 2017
  • wyświetleń: 5224

[ZDJĘCIA] Jubileusz Zespołu Szkół Ogólnokształcących

Na jubileuszu Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach Osiedlu, który świętowano 29 września, nie zabrakło wielu znamienitych gości, wśród nich tych najważniejszych - byłych i obecnych uczniów.

Jubileusz Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach - 29.09.2017 · fot.


We wrześniu minęło 20 lat od chwili, kiedy w gminie wiejskiej Pawłowice rozpoczęła działalność szkoła średnia - Zespół Szkół Ogólnokształcących. Lata mijały, szkoła zmieniała się, przede wszystkim dostosowując się do potrzeb edukacyjnych młodych ludzi i rynku pracy. W 2006 roku przy ZSO powstało technikum górnicze, a później również klasy kształcące w zawodzie technik-logistyk i - po raz pierwszy w tym roku szkolnym - technik chłodnictwa i klimatyzacji. Obie mają swoich patronów - firmy JAS FBG i JBG-2, które chcą tutaj szkolić swoje kadry. Obrazu całości dopełnia wielozawodowa szkoła branżowa pierwszego stopnia.

Dotychczas szkołę opuściło blisko dwa tysiące absolwentów. Są wśród nich naukowcy, lekarze, przedsiębiorcy. Również Andrzej Wowra, dyrektor ZSO, które od 2006 roku nosi imię Jana Pawła II, niegdyś uczył się w murach tej właśnie szkoły. Przed nim dyrektorami byli Jacek Kowol i Jan Figura.

Na jubileuszu, który świętowano 29 września, nie zabrakło wielu znamienitych gości, wśród nich tych najważniejszych - byłych i obecnych uczniów. Część z nich wystąpiła na scenie prezentując swoje wyjątkowe muzyczne zdolności. Wcześniej jednak odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, w obecności szkolnego sztandaru i wszystkich zebranych. Szkolną akademię wraz z nauczycielkami Olimpią Herman i Beatą Buchacz przygotowali uczniowie klas: IIa, IIIa, IIa- logistyka, IIIa -logistyka oraz soliści: Weronika Rajwa, Natalia Gaweł i absolwenci: Wojciech Pyszny, Anna Czekaj, Marcelina Wierzyńska-Paszenda, Dominika Kozak oraz Piotr Karzełek.

Odważną decyzję pawłowickich samorządowców o utworzeni na wsi liceum wspominał Franciszek Dziendziel - wójt gminy Pawłowice, dziękując równocześnie szkolnej społeczności za dotychczasowe osiągnięcia i życząc powodzenia w przyszłości.

Druga część uroczystości toczyła się na nowym boisku, które wybudowano w miejsce starego, mocno wyeksploatowanego.Obiekt za ponad 1 mln zł to nie tylko miejsce do grania w piłkę nożną czy koszykówkę, bieżnia i tor do skoków w dal, ale również zagospodarowana przestrzeń: widownia, zielone skarpy i trawniki, specjalny plac do ćwiczeń sprawnościowych, z którego korzystać będą m.in. klasy mundurowe oraz oświetlenie, dzięki któremu z obiektu będzie można korzystać po zmroku. Nowe boisko, które w prawie 50 % było dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz odmalowana elewacja szkoły to prezent na dwudzieste urodziny od samorządu gminy Pawłowice.

Słoneczna pogoda sprzyjała atrakcjom, które zaplanowano na boisku: pokazowej musztrze, meczowi piłkarskiemu Skrzatów GKS Pniówek Pawłowice z uczniami ZSO, występom tanecznym KS Active i pokazowi samoobrony.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.