pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 października 2017
  • wyświetleń: 2329

Oknoplast Pszczyna - PIXEL i PROLUX - dwa style, jedna technologia.

Artykuł sponsorowany:

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu, które odpowiednio dobrane podkreślą jego charakter i staną się wizytówką budynku. Jak zatem wybrać idealne okno, które spełni oczekiwania współczesnego klienta? Przedstawiamy dwa nasze systemy okienne, które podbiły serca klientów na całym świecie! Czym się różnią, jakie mają podobieństwa? Odkrywamy tajemnice PIXELA i PROLUXA!

Oknoplast


Więcej światła słonecznego w pomieszczeniu

Zarówno nasz system okienny PIXEL, jak i bliźniaczy PROLUX, to okna najnowszej generacji, które przestały być zwykłym materiałem budowlanym, a stały się elementem wystroju wnętrz. Są one odpowiedzią na współczesne trendy dużych przeszkleń w budownictwie. PIXEL i PROLUX to dwa style i jedno rozwiązanie technologiczne, dzięki którym w Twoim domu będzie do 22% więcej światła słonecznego.

Oba modele posiadają obniżony profil ramy i skrzydła oraz węższy niż standardowe okna, słupek ruchomy z klamką centralną. Okna wykonane są w klasie A o szerokości zabudowy 70 mm. Idea tego rozwiązania polega na zminimalizowaniu bariery słonecznej, czyli uszczupleniu profilu okna oraz zwiększeniu tym samym powierzchni szyby, przy zastosowaniu tafli szybowych o maksymalnej przejrzystości. Dzięki takiej budowie okna do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego. To właśnie za pomocą odpowiedniej gry światła można optycznie powiększyć pomieszczenie i zlikwidować barierę między światem zewnętrznym a wewnętrznym.

Więcej estetyki

Oba okna posiadają także jedno z naszych innowacyjnych rozwiązań: niewidoczne zawiasy Winkhaus ProLight Select. Pozwala ono na łatwiejszą obsługę skrzydła oraz daje większe bezpieczeństwo przed niekontrolowanym jego zamknięciem. Unikatowe opatentowane rozwiązanie "SAFE LOCATION" odpowiada za prawidłową pozycję skrzydła w oknie. Dodatkowa wielostopniowa regulacja uchyłu sterowana klamką pozwala na jeszcze bardziej komfortowe użytkowanie okna. Także uszczelki przyszybowe umieszczone pod kątem 45° oraz specjalne zaślepki na odwodnienia podnoszą walory estetyczne okna. To wszystko sprawia, że okna harmonizują zarówno z minimalistycznymi, jak i klasycznymi wnętrzami.

Oknoplast


Więcej bezpieczeństwa

PIXEL i PROLUX są także najbezpieczniejszymi oknami na rynku! Autorski, chroniony zgłoszeniem patentowym, system stalowych wzmocnień pozwala na projektowanie okien o dużych gabarytach. Dlatego nie musisz się obawiać, że duże okna będą łatwą przeszkodą do pokonania dla złodzieja. Co więcej w systemach PIXEL i PROLUX można zastosować okucia antywłamaniowe w klasie odporności RC1 i RC2, a klamka z zamkiem dESIGN+ zabezpiecza przed najpopularniejszymi sztuczkami włamywaczy, czyli przekręceniem klamki z pozycji uchylnej (tzw. "sztuczka na sznurek"), przesunięciem okucia za pomocą pręta lub śrubokręta, a także rozwierceniem śrub mocujących klamkę. Także szyba okien PIXEL i PROLUX w wersji ponadpodstawowej jest o wiele trudniejsza do pokonania! Okna te są wyposażone w specjalną folię pokrywającą hartowane i antywłamaniowe szyby, dzięki której w momencie uderzenia szkło jest "przytrzymywane" i pozostaje na swoim miejscu.

Okna PIXEL i PROLUX to dwa systemy okienne, które oparte są na tym samym, najbardziej nowoczesnym i autorskim rozwiązaniu technologicznym, wypracowanym w laboratoriach OKNOPLAST. Czym zatem różnią się one od siebie?

Więcej designu

Modele PIXEL i PROLUX różnią się przede wszystkim kształtem profili. Prolux jest dedykowany dla osób ceniących klasykę, a jego krawędzie są zaokrąglone. Natomiast PIXEL posiada nowoczesny kształt bez żadnych zaokrągleń. Doskonale kwadratowa linia nowego PIXELA nie jest zakłócona przez żaden zbędny element: także krawędzie i listwy przyszybowe są prostokątnie zarysowane. Jest to pierwszy tego typu produkt na europejskim rynku. Specjalnie dla okna Pixel została zaprojektowana także klamka o kwadratowym kształcie, który dodatkowo podkreśla prosty i elegancki profil okna.

Więcej komfortu

Chcesz czuć się komfortowo we własnym domu, który będzie oazą ciszy i spokoju? Proszę bardzo! Oba okna wyposażone są w szyby dźwiękochłonne, które różnią się minimalnie współczynnikami Rw. PROLUX posiada współczynnik Rw=33 (-1,-6) DB, a PIXEL Rw=33 (-1,-4) DB. Polskie normy dopuszczają poziom hałasu w pomieszczeniach mieszkalnych w przedziale od 30 ÷ 40 [dB] w dzień i 25 ÷ 35 [dB] w nocy. Z oknami PIXEL i PROLUX, dźwięk słyszalny wewnątrz budynku będzie sprawiał wrażenie, że hałas jest zlokalizowany kilkukrotnie dalej niż w rzeczywistości.

Więcej ciepła w domu

Także niewielka różnica występuje w termoizolacyjności. PIXEL może osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Uw= 0,8, natomiast Prolux Uw= 0,9, co sprawia, że oba okna są energooszczędne. Maksymalna, dopuszczana wysokość współczynnika Uw to 1,3 W/( m²K), natomiast okna PIXEL i PROLUX posiadają o wiele niższy współczynnik Uw, co nie tylko spełnia, ale wręcz przekracza zaostrzone normy w zakresie izolacyjności cieplnej, gwarantując komfort przebywania w danym pomieszczeniu.
Zarówno PIXEL jak i PROLUX to okna z najwyższej półki w rozsądnej cenie. Okna te posiadają zaawansowane parametry techniczne, ale wykonane są w dwóch stylach. PIXEL to minimalistyczny design charakteryzujący się prostymi, kanciastymi bez żadnych zaokrągleń profilami. Natomiast PROLUX to okno dodające wnętrzu subtelności i elegancji, dzięki lekko zaokrąglonym ramom.

---------------
OKNOPLAST
43-200 Pszczyna
ul. Szymanowskiego 23
tel. 88 331 18 17
www.perfect-design.pl