Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 października 2017
  • 6 października 2017
  • wyświetleń: 15786

Orkan nad powiatem, kilkanaście akcji strażaków, nieprzejezdne szlaki

W czwartek wieczorem oraz w nocy nad naszym województwem przeszedł orkan "Ksawery". W powiecie pszczyńskim strażacy interweniowali kilkanaście razy, głównie usuwając z dróg przewrócone drzewa i złamane konary. Spore utrudnienia były również na trasach kolejowych.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków nad krajem w czwartek szalał orkan "Ksawery". W województwie interweniowano ponad 700 razy, ranne zostały trzy osoby, a ponad 100 tysięcy odbiorców zostało bez prądu, zerwane zostały 74 linie energetyczne. W statystykach znalazły się także uszkodzone dachy i trakcje kolejowe.

Powiat pszczyński szczęśliwie należy do tej części regionu, który ucierpiał najmniej. Jak mówi oficer prasowy pszczyńskiej straży pożarnej, st. kpt. Mateusz Caputa, tutaj interweniowano kilkanaście razy. Większość akcji była związana z usuwaniem z dróg przewróconych drzew oraz złamanych konarów. Ponadto w Jarząbkowicach strażacy pomagali zabezpieczyć dach budynku.

Spore problemy pojawiły się natomiast na szlakach kolejowych powiatu pszczyńskiego. Po godzinie 22.00 zamknięty dla ruchu został szlak kolejowy pomiędzy Kobiórem a Tychami. Wcześniej na tory przewróciło się drzewo. Dla pasażerów pociągu, który zatrzymał się na trasie przewoźnik zorganizował zastępczą komunikację autobusową. Podróżującym w przesiadce pomagali strażacy. W godzinach porannych w piątek ruch został przywrócony.

W podobnych godzinach przerwany został ruch kolejowy pomiędzy Pszczyną a Kobiórem. Tutaj także Koleje Śląskie zorganizowały komunikację zastępczą. Ruch został udrożniony w godzinach porannych w piątek.

Wciąż są natomiast utrudnienia na trasie pomiędzy Pszczyną a Rybnikiem. Na odcinku Radostowice - Suszec przewrócone drzewo uniemożliwia przejazd pociągów. Szlak jest zamknięty.

Zachęcamy wszystkich pasażerów, aby śledzili komunikaty dotyczące utrudnień w ruchu Kolei Śląskich na specjalnej stronie internetowej. Z kolei osoby podróżujące PKP Intercity mogą uzyskać informację o zmianach pod numerem infolinii 703-200-200. Na stacjach, przystankach i w pociągach wygłaszane są dodatkowe komunikaty o bieżącej sytuacji i możliwości kontynuowania podróży.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA