pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 października 2017
  • 24 października 2017
  • wyświetleń: 7283

[ZDJĘCIA] Spotkanie z Navalem, byłym żołnierzem GROMu

W pawłowickiej bibliotece, we wtorek 17 października, odbyło się spotkanie z nietuzinkowym gościem, byłym żołnierzem elitarnej jednostki GROM i autorem książek - Pawłem Mateńczukiem, bliżej nam znanym pod pseudonimem Naval.

Spotkanie z Navalem, byłym żołnierzem GROMu - 17.10.2017 · fot.


Połowę swojej służby spędził on na misjach zagranicznych, za co został wielokrotnie nagrodzony m.in. Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego oraz Złotą Odznaką Gromu. Obecnie, organizuje wyprawy wysokogórskie, prowadzi szkolenia, doradza w zakresie bezpieczeństwa, jest wolontariuszem m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Spotkanie było połączone z promocją jego najnowszej książki pt. "Zatoka", poruszającej m.in. kwestie wyczerpujących treningów przygotowujących do operacji na wodach Zatoki Perskiej. Licznie zgromadzona publiczność, zwłaszcza młodzież (nie tylko z naszej gminy), była ciekawa skąd pseudonim Naval, jak wyglądają kulisy selekcji do żołnierskich wybrańców, czy łatwo wraca się z misji do "zwyczajnego" życia. Dużo pytań dotyczyło kwestii technicznych - rodzaju broni, taktyki i szkoleń.

Jakim hitem okazało się spotkanie, świadczy fakt, że w krótkim czasie zabrakło zarówno miejsc siedzących w czytelni, jak i książek autora przeznaczonych do sprzedaży.

new / pless.pl, źródło: GBP w Pawłowicach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.