pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 października 2017
  • 23 października 2017
  • wyświetleń: 3639

Ruszają prace na ostatnim odcinku ulicy Brzozowej w Rudołtowicach

W poniedziałek, 23 października rozpocznie się kolejny etap prac przy przebudowie ul. Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju i w Rudołtowicach.

Brzozowa
Ruszają prace na ostatnim odcinku ul. Brzozowej · fot.


Tego dnia ruszą prace na ostatnim odcinku ul. Brzozowej - od DK 1 do skrzyżowania z ul. Źródlaną i ul. Solankową w Goczałkowicach. Utrudnienia związane z zamknięciem dla ruchu tego fragmentu drogi potrwają około tygodnia. Potem możliwy będzie wyłącznie dojazd dla mieszkańców posesji. Ostateczny termin zakończenia prac to 30 listopada.

Koszt remontu ul. Brzozowej we Goczałkowicach i Rudołtowicach (była ul. Wycecha) to niemal 4 mln zł. - Inwestycja jest finansowana dzięki środkom pozyskanym przez powiat pszczyński w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych - otrzymaliśmy na to zadanie aż 3,2 mln zł z budżetu państwa. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu - ok. 500 tys., gminy Pszczyna - 100 tys. i gminy Goczałkowice-Zdrój - 200 tys. zł. Od 2011 roku udało nam się zrealizować już 35 zadań w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych, których łączna wartość wynosi prawie 13,5 mln zł. Aż 11 mln pozyskaliśmy ze źródeł zewnętrznych - podkreśla starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Przypomnijmy, że remont obejmuje odcinek o długości aż 2,5 kilometra - od skrzyżowania z DK1 w Goczałkowicach-Zdroju do skrzyżowania z ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach. W zakres robót wchodzi m.in. remont nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową drogi, remont chodnika z wymianą krawężnika, oczyszczenie rowów przydrożnych i naprawa elementów kanalizacji deszczowej oraz remont zjazdów z drogi.

Mapa objazdu:

Brzozowa objazd
fot.


Do pobrania: Rudołtowice, ul. Brzozowa - mapa objazdu

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.