pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 października 2017
  • wyświetleń: 7026

Dwa wypadki: jeden w Pszczynie, drugi w Golasowicach

Jak niewiele potrzeba, żeby stać się uczestnikiem wypadku drogowego przekonali się kierowcy, którzy przejeżdżali drogą wojewódzką w Golasowicach i ul. Skłodowskwiej Pszczynie. W jednym i drugim przypadku, ranne osoby trafiły do szpitala.

"Rozwaga, rozwaga i jeszcze raz rozwaga!" - o to zawsze apelują do kierowców policjanci z pszczyńskiej drogówki. Wiedzą bowiem, że na drodze o ludzkim zdrowiu i życiu decydują sekundy.

Tak też było w poniedziałek rano na jednym ze skrzyżowań w Pszczynie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca Oplem, 57-letnia mieszkanka Pszczyny, zderzyła się z jadącym główną drogą rowerzystą. 65-latek poruszał się na swoim jednośladzie ul. Skłodowską-Curie, jechał w kierunku ul. Bielskiej. W wyniku wypadku doznał złamania stawu skokowego i trafił pod opiekę lekarzy. Obydwoje kierowcy byli trzeźwi w chwili wypadku.

Kolejne zdarzenie z udziałem rannych miało miejsce na ul. Nałkowskiej w Golasowicach. Tam kierujący Oplem Corsą, skręcając w lewo, zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku Audi A6. Zderzenie pojazdów skutkowało zjechaniem kierowcy Audi z drogi i uderzeniem w bariery energochłonne. To właśnie on, 47-letni obywatel Niemiec, został przetransportowany do szpitala z urazem odcinka szyjnego kręgosłupa. Zarówno 47-latek, jak i 21-letni mieszkaniec Pielgrzymowic, który kierował Oplem, byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.