pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 października 2017
  • 31 października 2017
  • wyświetleń: 3239

Kolejna edycja akcji Pola Nadziei - posadzili 600 sztuk cebulek żonkili

W poniedziałek, 30 października w gminie Pawłowice odbyła się IX edycja akcji Pola Nadziei. Dzieci, młodzież i dorośli zasadzili sześćset sztuk cebulek żonkili na Polu Nadziei w Warszowicach.

Dziewiąta edycja akcji Pola Nadziei w Pawłowicach - 30.10.2017 · fot.


Coroczna akcja sadzenia cebulek i kwestowania na rzecz hospicjów odbyła się w gminie Pawłowice już po raz dziewiąty i drugi raz w sołectwie Warszowice. Tym razem na miejsce sadzenia żonkili - międzynarodowego symbolu nadziei przypominającego o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata - wybrano teren w pobliżu Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego, przy drewnianej altanie. Tradycyjnie była ona połączona z kwestą na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach, z którym współpracuje gmina Pawłowice w ramach tej międzynarodowej akcji.

Wszystkich zebranych powitali wójt Franciszek Dziendziel, sołtys Andrzej Szaweł i dyrektorka szkoły Romana Rutka, która zaprosiła wszystkich zebranych do sali gimnastycznej na program artystyczny przygotowany przez uczniów reprezentujących większość gminnych szkół i przedszkoli, aby przypomnieć, że Pola Nadziei obejmują swym zasięgiem teren całej gminy Pawłowice.

Dziewiąta edycja akcji Pola Nadziei w Pawłowicach - 30.10.2017 · fot.


"Pola Nadziei" to coroczna kampania na rzecz osób nieuleczalnie chorych, które potrzebują stałej opieki medycznej. Na jesień sadzone są cebulki żonkili rozkwitających wiosną. Z tej okazji zbierane są datki na rzecz hospicjów. Od 2003 roku w akcję włączają się miasta i hospicja, aby szerzyć ideę pomocy ludziom cierpiącym. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

new, BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.