pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 października 2017
  • 31 października 2017
  • wyświetleń: 26420

Przy granicy powiatu powstanie nowe centrum handlowe z kinem

W pobliżu zachodniej granicy powiatu pszczyńskiego wybudowane zostanie kolejne wielkopowierzchniowe centrum handlowe. W Żorach powstanie "Galeria Wiślanka". Inwestor chwali się, że pod jednym dachem znajdzie się 60 sklepów.

Galeria Wiślanka, Żory
Wizualizacja Galerii Wiślanka w Żorach · fot.


Galeria Wiślanka to projekt spółki Błysk Investment Group z Jastrzębia-Zdroju. Budynek powstanie przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 81, czyli tzw. Wiślanki oraz drogi wojewódzkiej nr 935, tj. wybudowanej kilka lat temu obwodnicy miasta. Nieopodal znajdują się już wielobranżowy hipermarket Auchan, budowlany Leroy Merlin, sportowy sklep Decathlon i restauracja McDonald's.

Lokalizacja:Na powierzchni 15 tysięcy m kw. ulokowanych będzie 60 sklepów, punktów usługowych oraz gastronomicznych. Sporo miejsca zajmie także pierwsze wielosalowe kino w Żorach. Do dyspozycji klientów sklepów będzie parking na 470 samochodów. Otwarcie Galerii Wiślanka planuje się na pierwszy kwartał 2019 roku.

To kolejna tak duża komercyjna inwestycja nieopodal naszego regionu. Przed kilkoma laty otwarto Centrum Handlowe Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach, a teraz trwają także roboty przy budowie Gemini Park w Tychach. Na zakupy pszczynianie często wybierają się też do Katowic i Bielska-Białej. Czy część z nich wkrótce skorzysta z oferty Żor?

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.