Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 października 2017
  • wyświetleń: 2380

Osiedle otrzymało znak: są na nim bloki oraz symbole górnictwa

W tym tygodniu osiedle Pawłowice otrzymało znak, który będzie identyfikował sołectwo. Projekt zaprezentowano na sesji Rady Gminy, na której gośćmi specjalnymi byli mieszkańcy tej części naszegi powiatu.

Sesja, znak Pawłowice, osiedle
Na sesji Rady Gminy zaprezentowano znak osiedla Pawłowice. · fot.


Autorką koncepcji jest Patrycja Jędrzejczak. Propozycja przygotowana przez laureatkę konkursu polegała na połączeniu bloków - symbolizujących osiedle - z szybem kopalnianym.

Po dokonaniu wyboru tej opcji Urząd Gminy przekazał koncepcję w ręce profesjonalistów, którzy opracowali znak w wersji graficznej zgodnie z zasadami tworzenia tego typu emblematów. - Ostatecznie na znaku znalazły się żółte bloki na niebieskim tle oraz biały młot i kilof- symbole górnictwa - na tle czarnym - informuje Urząd Gminy.

Szczepan Martynowski, sołtys Osiedla Pawłowice otrzymał z rąk wójta Franciszka Dziendziela znak sołectwa wykonany w kolorach srebra, który będzie powieszony na osiedlu. Taki sam znalazł się na budynku urzędu, pomiędzy pozostałymi znakami sołectw.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA