Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 października 2017
  • wyświetleń: 3738

Kobiórscy hodowcy gołębi pocztowych podsumowali sezon

W piątek, 20 października w Pubie "Elwer", spotkali się kobiórscy hodowcy gołębi pocztowych, na corocznym podsumowaniu rywalizacji. Tak więc zakończył się już 68 rok działalności kobiórskiej sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Kobiórscy hodowcy gołębi pocztowych podsumowali sezon - 20.10.2017 · fot.


Jest to jedna z najstarszych organizacji pasjonatów działających na terenie naszej gminy. Dłuższym stażem mogą się poszczycić tylko Ochotnicza Straż Pożarna (118 lat), chór Harmonia (108-lecie). Rówieśnikiem lokalnego koła hodowców gołębi pocztowych jest Ludowy Klub Sportowy "Leśnik" - sukcesor zgłoszonej jesienią 1949 roku do rozgrywek piłkarskich Lechi".

Jak wspomniał w podsumowaniu prezes koła - Józef Jaromin, ten sezon należał do bardzo trudnych. Złe warunki pogodowe w czasie lotów oraz szerzące się choroby ptaków, przełożyły się na nieco gorsze wyniki sportowe w skali rejonu.

W ramach członków lokalnego koła, rywalizacja była jednak jak zawsze ostra, a liderzy w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani pucharami i dyplomami. Razem z członkami zarządu koła wręczali je wójt oraz przewodniczący Rady Gminy.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA