pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 października 2017
  • 4 listopada 2017
  • wyświetleń: 8684

Hospicjum podsumowało kwesty na cmentarzach - zebrano 37 tys. zł!

Dokładnie 37216,26 złotych udało się zebrać wolontariuszom pszczyńskiego hospicjum, podczas kwest przeprowadzonych na cmentarzach, w Dniu Wszystkich Świętych.

Kwesty na cmentarzach - 1.11.2017 · fot.


Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie składa podziękowania wszystkim, którzy docenili trud kwestujących wolontariuszy i okazali hojność. Pieniądze zostaną wykorzystane na bieżące potrzeby chorych − miesięcznie hospicjum opiekuje się 150 osobami − oraz na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie.

W kwestowanie zaangażowanych było 120 wolontariuszy − 50 dorosłych i 70 uczniów z Pszczyny z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Powiatowego Zespołu Szkół nr 1; z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Piasku, Woli, Czarkowie i Jankowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Goczałkowicach.

Kwesty przeprowadzono na cmentarzach w Pszczynie, Janowicach, Studzienicach, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące, Piasku i Górze.

W Domu św. Ojca Pio w Pszczynie działać będzie oddział dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych, hospicjum stacjonarne i poradnia medycyny paliatywnej.

new, ups / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.