Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 listopada 2017
  • 6 listopada 2017
  • wyświetleń: 18156

Burza po wypowiedzi Fit Matki Wariatki na temat akcji #MeToo

W połowie października media społecznościowe zalała fala postów z dopiskiem #MeToo. Ideą jest zwracanie uwagi na problem molestowania seksualnego kobiet. Głos w sprawie zabrała również Joanna Kajstura z Pszczyny - popularna Fit Matka Wariatka. Jej wypowiedź na portalu społecznościowym spotkała się z ogromnym odzewem i wywołała burzliwą dyskusję.

Loading...


Joanna Kajstura uważa, że akcja, w ramach której kobiety dzielą się historiami gwałtów i molestowania na portalach społecznościowych, tak naprawdę przynosi odwrotny efekt. Blogerka skrytykowała te kobiety, które korzystały z seksu "do momentu, do kiedy im pasowało". Fit Matka Wariatka przekonywała również, że każda kobieta jest odpowiedzialna za swoje decyzje: "Chcesz otrzymać rolę w filmie i na casting idziesz do pokoju hotelowego bądź domu producenta? To, sorry, ale wiesz, po co tam idziesz! Bądźmy dorosłe! Weź za siebie odpowiedzialność i nie rób z siebie ofiary, bo nią nie jesteś!".

Kończąc swoją wypowiedź Joanna Kajstura tłumaczy swoje poglądy: "ofiarą jest kobieta, która została zaskoczona, napadnięta, zgwałcona i zdruzgotano jej psychikę oraz życie! Ona jest ofiarą! Wstydem jest porównywać te sytuacje. Wstydem!". Dodaje również, że jest jej przykro, że takie sytuacje mają miejsce, "ale same sobie na takie zachowania pozwalamy".

Post opublikowany na jej profilu na Facebooku wywołał nie lada burzę. Głos w sprawie zabrało ponad 470 osób. Niejednokrotnie były to komentarze krytyczne, zdarzały się jednak również wpisy wyrażające poparcie. Fit Matka Wariatka w wywiadzie dla portalu WP Kobieta tłumaczy swoje stanowisko.

Loading...


Blogerka podkreśla, że nie powinno się stawiać na równi "kobiet, które z premedytacją, z chęci uzyskania jakiejś gratyfikacji - jakkolwiek ohydnie to brzmi - godziły się na sytuacje, które miały miejsce, razem z tymi, które są rzeczywistymi ofiarami molestowania oraz gwałtów". Zauważa również, że "nie od dzisiaj wiadomo, że czasami wykorzystujemy swoją seksualność dla osiągnięcia różnych celów. Tutaj, oczywiście, spodziewam się batów, ale tak właśnie jest i nasza hipokryzja jest tutaj głównym problemem w przyznaniu mi racji".

Joanna Kajstura tłumaczy, że nie wszystkie sytuacje są takie same i nad każdą należy się pochylić indywidualnie: "wyjaśnijmy sobie coś raz a porządnie: ja nie bronię ani tego aktora, ani producenta, ani fotografa, o których ostatnio głośno było w mediach w związku z molestowaniem kobiet. Wskazuję tylko, że nie możemy zakładać, że każda z sytuacji jest tylko czarna lub biała. Tutaj mamy akurat dużo szarości, które powinny zmusić nas do myślenia, nie ślepego podpisywania się pod wszystkim, co czytamy."

Cały wywiad z Joanną Kajsturą, popularną Fit Matką Wariatką można przeczytać na portalu WP Kobieta.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA