Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 listopada 2017
  • 7 listopada 2017
  • wyświetleń: 7739

Przebudowa ulic Słonecznej i Dobrawy z szansą na dofinansowanie

Wojewoda Śląski zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do oceny merytorycznej w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Wśród wniosków, które zostaną poddane ocenie znalazła się propozycja złożona przez Urząd Miejski w Pszczynie dotycząca ulic Słonecznej oraz Dobrawy.

Ulica Słoneczna i ulica Dobrawy w Pszczynie z drona - 06.11.2017 · fot.


- Wystąpiliśmy do Wojewody Śląskiego, aby w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 uzyskać dotację na przebudowę ulic Słonecznej, a także na rozbudowę ul. Dobrawy wraz z budową bezkolizyjnego skrzyżowania. Są to moje założenia wyborcze w kadencji 2014-2018 dla obu osiedli - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Wartość całego zadania jest ogromna i wynosi ok. 6,6 mln zł. Władzę gminy Pszczyna starają się, aby uzyskać dotację w wysokości 3 mln zł. Z początkiem roku firma Droprojekt wykonała niezbędną dokumentację, która kosztowała ponad 92 tys. zł

- W sierpniu 2016 roku zleciłem opracowanie techniczne inwestycji. W lutym firma przekazała nam projekt, który jest niezbędnym załącznikiem we wniosku o dotację - dodaje burmistrz Skrobol.

Ulica Słoneczna i ulica Dobrawy w Pszczynie - 06.11.2017 · fot.


Na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3,0m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2,0m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2,0m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Na ul. Dobrawy zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7,0m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1,0 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2,0m.

Odcinek trzeci obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7,0m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

Projekty przebudowy ulicy Słonecznej i Dobrawy w PszczynieDo pobrania: Projekt przebudowy ul. Słonecznej w Pszczynie

Do pobrania: Projekt przebudowy ul. Dobrawy w Pszczynie wraz ze skrzyżowaniem

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA