pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 listopada 2017
  • wyświetleń: 3049

Seniorzy otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe

Pszczyńscy policjanci spotkali się z kolejną grupą seniorów, aby omówić problem bezpieczeństwa osób starszych. Widoczność pieszych na drodze, zagrożenia w domu, a głównie ze strony fałszywych "wnuczków" - to nie jedyne tematy omówione podczas pogadanki. Mundurowi przypomnieli również założenia "Koperty życia" i karty ICE. W trosce o ich bezpieczeństwo na drodze, policjanci przekazali im również kamizelki odblaskowe ufundowane przez katowicki oddział WORD-u.

senior, policja, kamizelka, odblask
Seniorzy otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe · fot.


Pierwsza część wykładu była poświęcona bezpieczeństwu w domu i miejscach publicznych, takich jak sklepy, parki, pociągi, czy inne środki komunikacji. Tu, zwrócono również uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Podkreślono, jak istotny dla życia każdego może okazać się niewielkich rozmiarów fluorescencyjny pasek na kurtce lub kamizelka odblaskowa. W kolejnej części spotkania scharakteryzowano oszustwo metodą na "wnuczka" i omówiono charakterystykę działania sprawców tego przestępstwa. Przy analizowaniu tych zagadnień dzielnicowy wraz z profilaktykiem zwrócili szczególną uwagę na problematykę ochrony danych osobowych.

senior, policja, kamizelka, odblask
Seniorzy otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe · fot.


Policjanci omówili także skierowaną do seniorów, osób przewlekle chorych i przede wszystkim mieszkających samotnie ideę "Koperty życia". Przekonywali, że przechowywany w lodówce, wypełniony kwestionariusz z danymi dotyczącymi schorzeń, historii choroby, zażywanych leków, personaliów chorego, lekarza prowadzącego i osoby najbliższej, może uratować życie. Podkreślali, że adresowana do lekarzy i ratowników pogotowania koperta stanowi nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej i skutecznej reakcji przez służby medyczne.

senior, policja, kamizelka, odblask
Seniorzy otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe · fot.


W trakcie spotkania przekazywano gościom kamizelki odblaskowe. Wykład zamknęła dyskusja na temat zagrożeń w gminie, wskazanie sytuacji i miejsc ich występowania. Osoby przybyłe tego dnia do na spotkanie zgodnie stwierdziły, że był to bardzo pouczający wykład i dlatego też liczą na kolejne.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.