Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 listopada 2017
  • wyświetleń: 3115

[ZDJĘCIA] Goście z czeskiego Paskova w Pszczynie

W Pszczynie gościli przedstawiciele samorządu i jednostek pozarządowych gminy Paskov, która w partnerstwie z gminą Pszczyna realizuje projekt "Wzajemna pomoc dla wzajemnego poznania: Pszczyna - Paskov".

Goście z czeskiego Paskova w Pszczynie - 10.2017 · fot.


Mając na uwadze kontynuację wspólnych działań wpływających na rozwój terenów przygranicznych, w szczególności wykorzystujących dziedzictwo przyrodnicze i kulturalne, goście z Czech zwiedzili Muzeum Zamkowe, Pokazową Zagrodę Żubrów i Zagrodę Wsi Pszczyńskiej. W skansenie zobaczyli m.in. odrestaurowaną w ramach projektu XIX-wieczną wozownię z Warszowic.

Przeprowadzono również rozmowy dotyczące obszarów strategicznych dalszej współpracy. Dyskusję otworzyli burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz starosta Paskova Peter Badura. Wzięli w niej udział samorządowcy z Pszczyny i Paskova oraz pracownicy jednostek organizacyjnych zajmujących się edukacją, kulturą, sportem i rekreacją, a także przedstawiciele organizacji i podmiotów działających non profit na rzecz promocji dziedzictwa kulturowego. Spotkanie moderowała Pani dr Justyna Tulaja.

Gmina Pszczyna i czeska miejscowość Paskov otrzymały 55.640 euro na realizację wspólnego projektu. Pieniądze pochodzą z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Środki podzielono pomiędzy partnera wiodącego - gminę Pszczyna (28.067 euro) a miasto Paskov (27.579 euro).

Goście z czeskiego Paskova w Pszczynie - 10.2017
Goście z czeskiego Paskova w Pszczynie - 10.2017 · fot.


Środki, które trafiły do Pszczyny, przeznaczono m.in. na renowację zabytkowej wozowni z Warszowic, produkcję filmu promującego dziedzictwo kulturowe skansenu, dygitalizację zbiorów oraz przygotowanie nowej strony internetowej w języku polskim, angielskim oraz czeskim.

Projekt powstał przy współpracy Urzędu Miejskiego z Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Projekt "Wzajemna pomoc dla wzajemnego poznania: Pszczyna - Paskov", "Vzájemnou spolupráci ke vzájemnému poznání: Pszczyna - Paskov" współfinansowany jest z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA