pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 listopada 2017
  • wyświetleń: 2762

[ZDJĘCIA] Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu prawa wyborczego

W czwartek równo o 10.00 w całej Polsce rozpoczął się pierwszy etap II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory". W konkursie wzięło udział 53 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego.

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym - 09.11.2017 · fot.


Konkurs, organizowany jest przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, a skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Założeniem konkursu jest promowanie i upowszechnianie wiedzy z zakresu prawa wyborczego - w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

W powiecie pszczyńskim do konkursu zgłosiło się łącznie 53 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, III Liceum Ogólnokształcącego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu w ciągu 40 minut testu wyboru, składającego się z 25 pytań. Zakres tematyczny, z jakim musieli zmierzyć się uczestnicy obejmował działy I i II oraz VII - IX Kodeksu wyborczego - zawierające przepisy wstępne, zapisy o organach wyborczych oraz przepisy dotyczące wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, wyborów wójta, burmistrza i prezydenta miasta, a także przepisy karne. Powodzenia uczniom przed rozpoczęciem konkursu życzył sekretarz powiatu, Szymon Sekta.

Wyniki etapów szkolnych ogłoszone zostaną 16 listopada. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego.III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 32 2103620

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.