pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 listopada 2017
  • wyświetleń: 1145

Policjanci uczyli przedszkolaków i doskonalili swoje umiejętności

Ucząc przedszkolaków, sami doskonalili swoje umiejętności w przekazywaniu dzieciom wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa. Dzielnicowi z pszczyńskiej komendy, pod czujnym okiem policyjnego profilaktyka, przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń na drodze, w domu i na podwórku. Taka lekcja z udziałem fachowca z zakresu profilaktyki i równoczesna możliwość skonsultowania wykorzystanych metod z pedagogami, z pewnością była cenną lekcją dla dzielnicowych i przydatnym doświadczeniem na przyszłość.

Policjanci uczyli przedszkolaków i doskonalili swoje umiejętności - 11.2017 · fot.


"Ćwiczenie czyni mistrza" - wiedzą o tym nauczyciele, wychowawczynie w przedszkolu, rodzice i oczywiście profilaktyk z pszczyńskiej komendy. Pracując z dziećmi i młodzieżą, policjant doskonale wie, że tylko wielokrotne powtarzanie czynności i wiedzy daje oczekiwaną jakość w realizowaniu codziennych zadań służbowych. Nie bez znaczenia pozostaje również rosnący z czasem profesjonalizm osób, które przygotowują pogadanki dla najmłodszych.

Mając to na uwadze, sierżant Czysz udał się do kolejnego przedszkola ze swoimi policyjnymi kolegami- dzielnicowymi. Wspólna lekcja miała na celu zaprezentowanie wypracowanych przez niego sposobów dotarcia do najbardziej wymagającej grupy słuchaczy, jaką są kilkuletnie dzieci.

Całośc spotkania, jak zwykle, przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Nie zabrakło prezentacji sprzętu służbowego, radiowozu i odwiedzin Sznupka - maskotki śląskiej policji. Podczas pogadanki, dzielnicowi mogli przyjrzeć się, w jaki sposób profilaktyk tłumaczy przedszkolakom zasady, które obowiązują pieszych na drodze, jak prezentuje właściwe zachowanie podczas ataku groźnego psa i jakie przy tym wszystkim wykorzystuje metody, aby podtrzymać zainteresowanie dzieci.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.