pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 listopada 2017
  • wyświetleń: 1639

Harcerz - wędrownik: dołącz do grupy harcerskiej!

Wiele osób myśli, że harcerstwo to dobra zabawa dla dzieci z podstawówki, ewentualnie z gimnazjum. Nie każdy jednak wie, że po gimnazjum jest dalsza ścieżka harcerska zwana wędrownictwem. Maciej Bajkowski tłumaczy, dlaczego warto wejść na tę drogę.

harcerstwo, harcerze
Harcerz - wędrownik: dołącz do grupy harcerskiej! · fot.


Wędrownik nie powinien ograniczać się swoim miejscem zamieszkania, lecz musi chcieć poznawać świat, szukać swojego miejsca w nim. Nigdy jednak nie może robić tego kosztem innych. W poszukiwaniu i poznawaniu świata i siebie powinien też widzieć potrzeby innych, dzięki czemu będzie mógł starać się pomóc innym w miarę swoich możliwości. Poprzez taki styl życia wędrownik będzie mógł zarażać swoim optymizmem, ponieważ uczy się dostrzegać uroki życia, gdziekolwiek się znajdzie. Dzięki wędrówkom odkrywa to, czego inni nie dostrzegają w monotonii dnia codziennego.

harcerstwo, harcerze
Harcerz - wędrownik: dołącz do grupy harcerskiej! · fot.


Chciałbyś spróbować swoich sił w harcerstwie? Jeżeli jesteś zainteresowany więcej informacji o zbiórkach znajdziesz na tej stronie 27. Pszczyńskiej Drużyny Harcerzy Starszych TROP.

Maciej Bajkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.