pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 listopada 2017
  • wyświetleń: 3258

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości w gminie Miedźna

9 oraz 10 listopada w gminie Miedźna odbyły się uroczystości związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości w gminie Miedźna - koncert - 09.11.2017 · fot.


W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska na skutek zawirowań historycznych I wojny światowej i związanych z nimi upadku trzech wielkich mocarstw, odzyskała niepodległość. Decyzją demokratycznych władz II RP z 1937r. wydarzenie to upamiętniane jest 11 listopada.

W gminie Miedźna, w hołdzie złożonym ojczyźnie i poległym, którzy oddali życie za jej suwerenność, w czwartkowy wieczór, 9 listopada w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli odbył się wyjątkowy koncert "Kiedy znów zakwitną białe bzy..." w wykonaniu Solistów Śląskiej Operetki Kameralnej Jolanty Kremer i Oskara Jasińskiego, przy akompaniamencie zespołu Maes Trio.

W piątek, 10 listopada wójt gminy Bogdan Taranowski wraz z przewodniczącym rady gminy Stanisławem Lubańskim, radnymi gminy Miedźna, dyrektorem, nauczycielami i uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli - uroczyście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Woli.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.