pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 listopada 2017
  • wyświetleń: 6056

41-letni obywatel Ukrainy wypił litr piwa i wsiadł za kierownicę

Kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów przez 3 lata i wpłata pieniędzy na rzecz pokrzywdzonych w wypadkach - to finał nagannego zachowania na drodze 41-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przyznał się do kierowania swoim Volkswagenem w stanie nietrzeźwości oraz do spowodowania kolizji drogowej. Tłumaczył, że musiał... wypić coś na kaca. W chwili badania miał ponad 1,5 promila.

Chcąc "ugasić pragnienie" 41-latek postanowił wypić litr piwa i wyruszyć w trasę do Wisły Wielkiej, gdzie planował kupić część do swojego samochodu. Transakcja wypadła pomyślnie, czego nie można było powiedzieć o jego drodze powrotnej.

Na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Cieszyńskiej zderzył się bowiem z innym samochodem. Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili stan trzeźwości kierowcy Renaulta, potwierdzając równocześnie stan promili w organizmie obywatela Ukrainy. 41-latek miał w swoim organizmie przeszło 1,5 promila alkoholu.

Teraz przyjdzie mu zapłacić grzywnę, wyznaczoną kwotę na rzecz osób pokrzywdzonych w wypadkach drogowych, i w żadnych wypadku przez najbliższe 3 lata nie może kierować pojazdami mechanicznymi.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.