pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 listopada 2017
  • 20 listopada 2017
  • wyświetleń: 4064

Prawie 2,3 miliona złotych na budowę komisariatu policji w Woli

Prawie 2,3 miliona złotych będzie kosztowała budowa komisariatu policji przy ul. Lipowej w Woli. Zadanie wykona firma zrbizbud - Waldemar Pruszkowski z Pszczyny.

Do zadań wykonawcy będzie należeć budowa niepodpiwniczonego, dwukondygnacyjnego budynku komisariatu policji, z wbudowanym garażem dwustanowiskowym, wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi. Ponadto firma zajmie się przyłączeniem obiektu do sieci: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, energetycznej, teletechnicznej oraz ciepłowniczej, a także utwardzeniem i ogrodzeniem terenu oraz montażem elementów małej architektury.

projekt nowego komisariatu w Woli
Projekt nowego komisariatu w Woli · fot.


W budynku zaprojektowano pomieszczenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania posterunku policji. Na parterze przewidziano strefę wejściową - dostępną dla interesantów; z toaletą ogólnodostępną, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieszczenie biurowe dzielnicowych, szatnie dla pracowników z węzłami sanitarnymi, niezbędne pomieszczenia magazynowe, porządkowe i techniczne, a także garaż dwustanowiskowy. Z kolei na piętrze zlokalizowano pomieszczenia biurowe, socjalne, sanitarne i pomocnicze.

Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Za projekt odpowiada mgr inż. arch. Grzegorz Borek. Na realizację zadania, wartego 2.295.000 zł, firma zrbizbud - Waldemar Pruszkowski będzie miała 2 lata.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.