Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 listopada 2017
  • 18 listopada 2017
  • wyświetleń: 4215

W weekend prognozowana jest zła jakość powietrza w Pszczynie

Za nami:

Od kilku dni zmagamy się z bardzo zanieczyszczonym powietrzem. Niestety wszystko wskazuje na to, że w weekend poziom stężenia pyłu zawieszonego PM10 znów może przekraczać poziom 200 μg/m3

smog Goczałkowice
W weekend prognozowana jest zła jakość powietrza w Pszczynie · fot.


Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach przekazał informację o prognozowanej jakości powietrza, przygotowaną przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

Wynika z niej, że w piątek, sobotę oraz w niedzielę, ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza będzie dostateczna. Należy zatem rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu, bowiem zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci.

W godzinach wieczornych i nocnych w dniach 17-19 listopada jednogodzinne stężenia pyłu zawieszonego PM10 na obszarze rybnicko-pszczyńskim mogą przekraczać poziom 200 μg/m3.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.