Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 listopada 2017
  • wyświetleń: 4404

Mieszkańcy gminy Miedźna proszą o utrzymanie transportu publicznego

W związku z planowaną likwidacją połączenia na trasie Wola - Oświęcim - Wola, mieszkańcy gminy Miedźna zbierają podpisy pod petycją do władz gminnych z prośbą o utrzymanie transportu publicznego.

Do wiadomości Rady Gminy Miedźna

My, niżej podpisani, zwracamy się do Pana z ogromną prośbą o podjęcie natychmiastowych kroków zmierzających do:
  • Co najmniej utrzymania dotychczasowej linii kursów komunikacji łączącej Wolę i Oświęcim,
  • Usprawnienia komunikacji pomiędzy Gminą Miedźna (Wolą), a miastem Oświęcim,


Nasza prośba podyktowana jest troską o mieszkańców Woli, którzy codziennie i systematycznie dojeżdżają z Woli do Oświęcimia i z powrotem. Kursowanie dotychczasowej komunikacji (pomimo jej ograniczenia) jest niezbędne, gdyż korzystają z niej zarówno osoby dorosłe dojeżdżające do pracy, jak i młodzież szkolna. Jest zasada, że nie zmienia się reguł umowy w trakcie jej trwania. Przecież trwa rok szkolny i co ma teraz zrobić młodzież szkolna, która jest w trakcie roku szkolnego, jak ma dojeżdżać do szkół w Oświęcimiu? Rozumiemy, że gmina musi oszczędzać, ale uważamy, że nie może to odbywać się kosztem jakości naszego życia, w tym młodzieży szkolnej.

Liczymy na pozytywne i szybkie rozpatrzenie naszej prośby.


Pismo wraz załącznikiem do podpisu znajduje się w Piekarni na W II, sklepie spożywczym "Pod Arkadami" na W II (obok fryzjera), Spółdzielni Mieszkaniowej "Wola" na W II oraz w Kebabie przy ul. Pszczyńskiej. Ponadto podpis można złożyć w biurze sołtysa Wola Wieś w godzinach 9.00-12.00. Lista znajduje się również w busie, który kursuje na trasie Wola - Oświęcim. Podpisy będą zbierane do piątku, 24 listopada.

BM / pless.pl, źródło: wolanie.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA