pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 listopada 2017
  • wyświetleń: 5503

Pierwszy śnieg i aż dziesięć zdarzeń drogowych w naszym powiecie

2 wypadki i 8 kolizji zanotowali wczoraj policjanci z pszczyńskiej drogówki. Do zdarzeń, w których byli ranni, mundurowi musieli wyjechać niemalże o tej samej porze. Szczęśliwie, żadne z nich nie skończyło się tragicznie.

Pierwsze zgłoszenie o wypadku dyżurny otrzymał kwadrans przed 12.00. Wynikało z niego, że na ul. Bieruńskiej w Pszczynie zderzyły sie 2 samochody. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca Fordem Focusem zderzyła się ze Skodą Superb, którą kierował mieszkaniec Bierunia. To on, z urazem części szyjnej kręgosłupa, trafił do szpitala. Mężczyzna i mieszkanka Piasku byli trzeźwi w chwili zdarzenia. Policjanci będą teraz ustalać, jaki był dokładny przebieg tego wypadku.

Zderzenie dwóch osobówek i tira na DK-1 w Goczałko
Zderzenie dwóch osobówek i tira na DK-1 w Goczałkowicach - 20.11.2017 · fot.


Kolejne zgłoszenie również odebrano jeszcze przed południem. Dosłownie 10 minut później, na goczałkowickim odcinku jedynki, zderzyły się 3 samochody (2 osobowe i 1 ciężarowy). W tym przypadku ucierpiały 2 osoby, które z ogólnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Kobieta, która kierowała audi, jechała prawym pasem w kierunku Bielska Białej. Znajdowała się przed sygnalizacją świetlną, kiedy, z niewyjaśnionych przyczyn, uderzyła w tył stojącego przed światłami osobowego hyundaia. Siła była na tyle duża, że druga osobówka uderzyła w tył naczepy tira. Zarówno kierująca, jak i kierowca drugiego samochodu, trafili pod opiekę lekarzy. Obydwoje byli trzeźwi w chwili zdarzenia, podobnie, jak kierowca ciężarówki.

To nie były jedyne, wczorajsze zdarzenia na drogach powiatu pszczyńskiego. Policjanci wyjeżdżali do wezwań jeszcze 8 razy. Były to kolizje. Każdorazowo jednak powodem była brawura i nadmierna prędkość.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.