Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 listopada 2017
  • wyświetleń: 7975

31-latek dusił taksówkarza i ukradł jego rzeczy. Został aresztowany

Pszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali ostatniego ze sprawców rozboju na taksówkarzu w Kobiórze. Podejrzanemu 31-latkowi zarzuca się duszenie kierowcy i kradzież jego rzeczy. Na wniosek śledczych i prokuratury został już tymczasowo aresztowany. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, co może wiązać się z nadzwyczajnym obostrzeniem kary.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 6 sierpnia 2017 roku. Podejrzany wraz z dwoma kolegami zamówił kurs taksówką z Tychów do Kobióra na dworzec kolejowy. Po dojechaniu na miejsce, kierowca poprosił mężczyzn o uregulowanie należności. Ci zaś wysiedli z samochodu i udawali, że szukają pieniędzy. W tym samym momencie na zewnątrz wyszedł również taksówkarz, który zażądał zapłaty za swoją pracę. Mężczyźni, po krótkim namyśle, wsiedli ponownie do taksówki i zlecili kurs do centrum Kobióra, na tamtejsze rondo. Niemalże w tym samym czasie, wykorzystując fakt, że taksówkarz ponownie wsiadł do samochodu, mężczyźni rzucili się na niego. Siedzący za nim pasażer złapał go za szyję i zaczął go dusić. Sprawcy zażądali również od pokrzywdzonego wydania wszystkich jego pieniędzy. Szczęśliwie, kierowca zdołał wyrwać się z uścisku, uciec i o wszystkim powiadomić policję. Łupem mężczyzn padły kluczyki od samochodu, dwie pary okularów, nawigacja i etui. W sumie straty wyniosły ponad 1000 złotych.

Policjanci po otrzymaniu informacji natychmiast rozpoczęli działania mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia i zatrzymanie sprawców. Cała trójka przez dłuższy okres starała ukryć się przed policją, szczególnie 31-latek, który działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Ostatecznie wszyscy zostali zatrzymani. Każdy z nich usłyszał zarzut rozboju. Jeszcze we wrześniu, pierwszą decyzję o tymczasowym aresztowaniu sąd w Tychach podjął w stosunku do 29-latka, który nie ma stałego miejsca zameldowania i dodatkowo działał w warunkach tzw. recydywy.

Ostatnio prowadzący postępowanie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o kolejne tymczasowe aresztowanie, tym razem w stosunku do zatrzymanego 31-latka. Sąd w Tychach przychylił się do tego wniosku, wydając postanowienie o jego aresztowaniu na okres dwóch miesięcy. Wkrótce też sąd zadecyduje o dalszym losie podejrzanego oraz jego dwóch wspólników, 29-latka bez stałego miejsca zamieszkania i 24-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą więzienia do 12 lat, nie krótszą jednak niż 3 lata. W przypadku tzw. recydywy, dodatkowo pojawiają się podstawy do nadzwyczajnego obostrzenia kary.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA