pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Wiadomości

  • 29 listopada 2017
  • 1 grudnia 2017
  • wyświetleń: 10243

[ZDJĘCIA] W Pszczynie odbył się kolejny protest pod sądem

W czwartek pod pszczyńskim Sądem Rejonowym odbyło się kolejny protest z udziałem osób wyrażających swoją dezaprobatę dla zmian w polskim prawodawstwie dotyczącym sądownictwa. Uczestnicy zapowiadają, że to nie ostatni wiec przeciwko proponowanym przez rząd zmianom.

Protest przed Sądem Rejonowym w Pszczynie, czwartek 30.11.2017 · fot.


30 listopada spotkanie odbyło się pod hasłem "Wolne sądy - Wolne wybory - Wolna Polska". Podobnie jak wcześniej w ramach sprzeciwu wobec propozycji Prawa i Sprawiedliwości pod sądem zapalone zostały znicze i utworzono tzw. "łańcuch światła". Udział w czwartkowym proteście wzięło około 30 osób, które sprzeciwiają się propozycjom ustaw o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Uczestnicy zapowiedzieli, że nie jest to ostatni protest. Być może kolejny odbędzie się pod Urzędem Miejskim w Pszczynie i będzie sprzeciwem wobec pracom nad zmianami w ordynacji wyborczej.

Podczas protestu zadeklarowali też wystąpienie z inicjatywą obywatelską do Rady Miejskiej o nazwanie jednej z ulic w Pszczynie imieniem Piotra Szczęsnego, który dokonał w Warszawie samospalenia.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze