pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 listopada 2017
  • wyświetleń: 2715

Prawie pięć tysięcy odblasków dla przedszkolaków z naszego powiatu

Rozpoczęła się kolejna akcja rozdawania elementów odblaskowych w ramach kampanii "Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce!". W tym roku akcja skierowana została do przedszkolaków z całego powiatu.

Prawie pięć tysięcy odblasków dla przedszkolaków z naszego powiatu - 11.2017 · fot.


Kampanię "Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce!" Starostwo Powiatowe w Pszczynie prowadzi już od pięciu lat. Łącznie rozdano prawie 45 tysięcy odblasków. Akcje skierowane były już m.in. do seniorów, uczniów szkół podstawowych czy gimnazjalistów.

- Celem inicjatywy jest m.in. ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, dlatego co roku rozdajemy tysiące odblasków i zachęcamy do ich noszenia nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym. Chcemy, żeby świadomość mieszkańców w zakresie ich własnego bezpieczeństwa stale rosła, szczególnie wśród najmłodszych. Z tego powodu tegoroczną akcję po raz kolejny skierowaliśmy do przedszkolaków - podkreśla starosta pszczyński, Paweł Sadza.

W naszym powiecie funkcjonuje 61 przedszkoli, do których łącznie uczęszcza prawie pięć tysięcy dzieci. W ramach akcji, każde z nich otrzyma element odblaskowy.

Pamiętaj! Piesi stanowią grupę najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dlatego przepisy ustawy - Prawo o ruchu drogowym nałożyły na pieszych poruszających się drogą poza terenem zabudowanym po zmroku, obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Zgodnie z policyjnymi danymi, pieszy poruszający się po nieoświetlonej drodze bez elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczny, a kierowca jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości ok. 20 m. Noszenie odblasków sprawia natomiast, że pieszy widoczny jest już z ponad 150 m.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.