Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 grudnia 2017
  • 16 stycznia 2018
  • wyświetleń: 34198

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pszczyńskie sztaby zebrały 105 tys. zł na rzecz WOŚP

W niedzielę, 14 stycznia odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W gminie Pszczyna działały dwa sztaby. Sztab przy Pszczyńskim Centrum Kultury zebrał ponad 72 tysiące złotych, a sztab przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego pozyskał ponad 33 tysiące złotych.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie - zbiórka na mieście, licytacje, sztab miejski Orkiestry, Wyczesana Orkiestra ze Studiem Milion - 14.01.2018 r. · fot.


Podczas 26. Finału WOŚP na pszczyńskiej scenie pojawili się m.in. Ted Nementh, Blu'Ska, Insekt, Three Generations oraz Jacek Stęszewski z zespołem. Imprezę dopełniła zimowa Inwazja Food Trucków na pszczyńskim rynku.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie - zespół INSEKT - 14.01.2018 r. · fot.


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie - zespół BLU'SKA - 14.01.2018 r. · fot.


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie - zespół THREE GENERATIONS - 14.01.2018 r. · fot.


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie - zespół TED NEMETH - 14.01.2018 r. · fot.


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie - JACEK STĘSZEWSKI Z ZESPOŁEM - 14.01.2018 r. · fot.


Loading...


Na publiczność czekała również "Wyczesana Orkiestra" ze studiem fryzjersko-kosmetycznym Milion. W specjalnie przygotowanym na ten dzień mobilnym studiu fryzjerskim, mieszczącym się w sali tanecznej Pszczyńskiego Centrum Kultury - dawnej księgarni Czartak (wejście od ulicy Piastowskiej), czekali profesjonalni fryzjerzy. Każdy dowolny datek do puszki wolontariusza pozwolił skorzystać z usług strzyżenia męskiego, strzyżenia dziecięcego, a także stylizacji, upięcia lub modelowania fryzur dla Pań.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie - występy taneczne na sali widowiskowej PCKul - 14.01.2018 r. · fot.


Światełko do nieba na zakończenie 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie - 14.01.2018 r. · fot.


Podczas tegorocznego Finału WOŚP można było również poćwiczyć! W Avanti - Squash Fitness Club w Porębie zorganizowany został Maraton Fitness.

Loading...


Tradycyjnie, pszczyńskiemu Finałowi WOŚP towarzyszyły aukcje charytatywne. W tym roku za pośrednictwem serwisu allegro można było licytować piłkę KRASAVA przekazaną przez ZM Henryk Kania S.A. z Pszczyny. Jej cena sięgnęła 500 złotych. Ponadto podczas występów w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury można było wziąć udział w licytacji wejściówek do Sali Zabaw Radocha oraz vouchera do wykorzystania w Slimmy Jimmy. Koncerty na Rynku również były przeplatane ciekawymi licytacjami. Do wygrania były m.in. wejściówki do Sali Zabaw Radocha, voucher na lot tandemowy motoparalotnią przekazany przez Rybnicki Klub Paralotniowy, a także voucher do Cinema Escape, dekoracyjna mapa Pszczyny (100x70cm) od warszawskiej pracowni Maptu oraz vouchery do sali treningowej Forma To Norma: pierwszy na 12 zajęć z trenerem w prywatnej sali, drugi obejmujący 10 wejść na zajęcia grupowe.

Rekordowo - ponad 72 tys. zł w sztabie miejskim SP3 Pszczyna - 14.01.2018 · fot.


- Przede wszystkim należą się podziękowania - wolontariuszom i ich zaangażowanym rodzinom, a także osobom, który wniosły nie tylko swoje serce i poświęciły czas, ale dały mnóstwo siły organizatorom! Niesamowicie pozytywna energia, która towarzyszyła wszystkim kwestującym i tym, którzy w sztabie nadzorowali pracę i bezpieczeństwo młodych ludzi, pozostanie na długo po wygaśnięciu tegorocznego finału. Na szczęście wszyscy wolontariusze wrócili do sztabu cali, zdrowi i zadowoleni - mówi Joanna Rozmus-Cader, szef Sztabu Miejskiego SP3 Pszczyna 733.

W sztabie miejskim kwestowało 125 wolontariuszy. Wliczając aukcje internetowe sztab miejski SP3 Pszczyna zebrał ponad 72 tysiące złotych! Największa kwota w puszce (po wliczeniu licytacji) to ponad 6400 zł! Licytacje gadżetów WOŚP i innych przyniosły łącznie ponad 4 tysiące złotych.

26. Finał WOŚP w Pszczynie - 14.01.2018, podsumowanie · fot.


- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc najmłodszym! Serdecznie dziękuję również wszystkim tym osobom, dzięki którym praca w Sztabie przebiegała bardzo sprawnie oraz była ogromną przyjemnością - podkreśla szefowa Powiatowego Sztabu, Agnieszka Szczypka-Wojciech.

Kwestująca młodzież, dzięki uprzejmości ludzi dobrego serca, zebrała do swych puszek sumę 33.216,11 zł oraz walutę obcą. Podobną kwotę kwestujący wolontariusze zebrali w 2012 roku. Ostateczna kwota zostanie podana w późniejszym terminie - po otrzymaniu oficjalnego rozliczenia z banku. W tym roku najcenniejszą puszkę do sztabu dostarczył Adaś Wojciech z tatą (UKST "DIABLAK" Pszczyna) - 3166,20 zł,

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA