pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 grudnia 2017
  • wyświetleń: 4226

W Studzienicach jest nowoczesna szkoła z tradycją

180 lat temu powstał murowany budynek szkoły w Studzienicach. Urodziny placówki świętowano podczas XIV Wieczoru Regionalnego.

180 lat szkoły w Studzienicach - 11.2017 · fot.


Wieczory Regionalne to prawdziwe święto nie tylko społeczności szkolnej, ale wszystkich mieszkańców Studzienic. Każde wydarzenie poświęcone jest innemu tematowi. Uczniowie studzienickiej szkoły prezentowali już dawne gry i zabawy, śląskie tańce, zabytki czy kuchnię. W tym roku opowiedzieli historię swojej szkoły.

- 180 lat temu, w 1837 r. powstała murowana szkoła w Studzienicach, do której chodziły wtedy dzieci ze Studzienic, z Jankowic, Kobióra i Piasku. Dzisiaj staramy się być nowoczesną szkołą. Nasi uczniowie uczą się języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego oraz programowania. Przez wideokonferencje zgłębiają tajniki wiedzy z uczniami z partnerskich szkół z Norwegii, Belgii, Finlandii, Łotwy i Słowacji, a nauczyciele jeżdżą na szkolenia do Finlandii na Maltę, do Brukseli. W naszej szkole najważniejsze są wartości tradycyjne i dlatego 180. urodziny naszej szkoły postanowiliśmy uczcić w formie XIV Wieczoru Regionalnego - mówiła dr Halina Nocoń, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach.

Uczniowie zabrali swoich rodziców, dziadków i licznie przybyłych mieszkańców w prawdziwą podróż w czasie. Pokazali, jak kiedyś wyglądała nauka w studzienickiej szkole.

Leszek Szczotka
Przewodniczący Rady Miejskiej w Pszczynie składa podziękowania dla grona pedagogicznego · fot.


W imieniu samorządu gminnego gratulacje z okazji jubileuszu placówki i podziękowania dla grona pedagogicznego złożył przewodniczący Rady Miejskiej w Pszczynie, Leszek Szczotka. Zygmunt Jeleń, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, poprzedni dyrektor szkoły w Studzienicach przekazał gratulacje i życzenia w imieniu samorządu powiatowego.

Szkoła Podstawowa nr 16 w Studzienicach

43-245 Studzienice
ul. św. Jana Pawła II 74

tel. 032 2115201

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.