pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 grudnia 2017
  • wyświetleń: 6103

W Górze potrącony został 14-latek, z urazem nogi trafił do szpitala

Jak niewiele potrzeba, żeby stracić kontrolę nad samochodem przekonał się młody kierowca Opla. Pokryta lodem i śniegiem jezdnia skutkowała potrąceniem 14-latka i zakończeniem podróży w przydrożnym rowie. Policja apeluje do pieszych i kierowców o ostrożność oraz rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 6.30 na ul. Kasztanowej w Górze. Jadący tamtędy w kierunku ul. Długiej 20-letni kierowca Opla Corsy stracił panowanie nad pojazdem.

Znajdował się akurat na zakręcie, kiedy jego Opel zaczął zjeżdżać do przydrożnego rowu. W tym samym czasie i miejscu wzdłuż drogi szedł nastoletni pieszy. Poruszał się prawidłową stroną. Niestety, mimo tego nie zdołał uniknąć zderzenia z samochodem. 14-latek z urazem nogi trafił do szpitala.

Kierowca samochodu był trzeźwy w chwili wypadku. W sprzyjających warunkach pogodowych z pewnością byłby w stanie zapanować nad pojazdem. Podczas intensywnych opadów śniegu, oblodzonej nawierzchni jezdni i na łuku te szanse znacznie się zmniejszają, o czym należy pamiętać.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.