Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1119

Akcja zima w gminie Pawłowice: czujniki GPS rejestrują pracę pługów

Od początku listopada w gminie Pawłowice trwa zimowe pogotowie służb. Dyżury będą prowadzone do połowy kwietnia. Firmy wyłonione w przetargu zadbają o odśnieżanie dróg oraz chodników, a na zakończenie sezonu o usunięcie materiałów użytych w czasie akcji.

Akcja zima w gminie Pawłowice
Akcja zima w gminie Pawłowice · fot.


Gmina wstępnie zaplanowała 400 tys. zł na zimowe utrzymanie dróg gminnych, oraz w ramach porozumienia z powiatem pszczyńskim otrzymała 200 tys. zł na drogi powiatowe. Umowa z wykonawcami jest tak skonstruowana, że gmina płaci nie za stan gotowości, lecz za faktycznie wykonane czynności. Oznacza to, że jeśli zima będzie łagodna to za utrzymanie dróg gmina zapłaci mniej. Od kilku lat w prowadzeniu pomagają czujniki GPS rejestrujące pracę pługów.

Akcja zima w gminie Pawłowice
Akcja zima w gminie Pawłowice · fot.


- Apelujemy do wszystkich kierowców, aby zachowywali ostrożność dostosowując prędkość jazdy do warunków panujących na drogach - zakomunikował Urząd Gminy i dodał, że w przypadku trudności prosi o kontakt telefoniczny z Referatem Infrastruktury Komunalnej (tel. 32 4756341) w godzinach pracy urzędu, natomiast w godzinach wieczornych z sołtysami, którzy nadzorują prace w sołectwach.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA