Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 grudnia 2017
  • 9 grudnia 2017
  • wyświetleń: 6660

Platforma Obywatelska wybrała swoje władze w powiecie i gminie

Zastępca burmistrza Pszczyny, Grzegorz Wanot został wybrany przewodniczącym powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej RP.

Grzegorz Wanot
Grzegorz Wanot · fot.


Przełom jesieni i grudnia to czas wyborów w regionalnych największych partiach politycznych. Z końcem listopada informowaliśmy, że szefem pszczyńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości został Grzegorz Gaża, radny sejmiku wojewódzkiego.

Na początku grudnia wybrano także przewodniczącego powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej RP. Został nim Grzegorz Wanot, obecnie zastępca burmistrza Pszczyny. Do 30 grudnia ukonstytuuje się także także zarząd koła powiatowego.

Przewodniczący jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz studiów podyplomowych z prawa gospodarczego i handlowego na Uniwersytecie Śląskim. Z samorządem gminnym i powiatowym związany jest od kilkunastu lat. W swojej karierze był: członkiem Rady Sołeckiej w Piasku, radnym Rady Miejskiej w Pszczynie (w latach 2002-2006), radnym Rady Powiatu Pszczyńskiego (w kadencjach 2006-2010 i 2010-2014), zastępcą przewodniczącego Rady Powiatu.

Kilka dni wcześniej szefem PO w mieście został Sławomir Kowalski, były senator i poseł, a obecnie naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. W kole Piasek na przewodniczącego wybrano Marka Głombka.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA