pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 grudnia 2017
  • wyświetleń: 5840

Sylwestrowe oferty mogą być oszustwem. Są pierwsi pokrzywdzeni

Wirtualne kwatery w miejscowościach turystycznych to nowy i coraz bardzie popularny sposób oszukiwania ludzi. W powiecie pszczyńskim w ten sposób straciło swoje pieniądze już dwoje mieszkańców. Apelujemy o ostrożność i dokładne sprawdzanie ofert przed wpłaceniem zaliczki.

Do pszczyńskiej komendy zgłosili się pierwsi pokrzywdzeni, którzy wynajęli na sylwestra nocleg w znanych górskich miejscowościach. Niestety okazało się, że oferta dotyczyła nieistniejących domków. Mieszkanka Pielgrzymowic straciła blisko 500 zł, a pragnący wypocząć w Zakopanem pszczynianin przeszło 1000 zł. Teraz policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tych transakcji i ustalać osoby mające związek z tym przedsylwestrowym precederem.

Policja apeluje do wszystkich szukających noclegu w górach, aby dokładnie analizowali każdą ofertę. Warto sprawdzić podany adres, telefon kontaktowy, dane firmy oraz opinie innych klientów.

- Przestrzegamy przed osobami, które powołując się na atrakcyjność cenową kwater, nakłaniają do jak najszybszego wpłacenia pieniędzy na wskazane konto. Takie zachowanie każdorazowo powinno wzbudzić obawy kupującego. Chwila zastanowienia się i zdrowy rozsądek bywają w takich sytuacjach bezcenne, ponieważ pomagają ochronić oszczędności przed naciągaczami. O tego typu zdarzeniach i podejrzeniach należy powiadomić policjantów z najbliższej jednostki policji lub z miasta, gdzie planowany był sylwestrowy lub świąteczny pobyt - apeluje pszczyńska policja.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.