pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1052

[ZDJĘCIA] Opłatek Maltański po raz trzeci w Pszczynie

11 grudnia już po raz trzeci odbył się "Opłatek Maltański" w Pszczynie. Restauracja Warownia Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie przyjęła zaproszonych przez Zakon Maltański gości, czyli pszczyńskie rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne. Przy aktywnym wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej z Pszczyny udało dotrzeć się do osób i rodzin będących w potrzebie.

Opłatek Maltański po raz trzeci w Pszczynie - 11.12.2017 · fot.


Uroczystość miała charakter religijny. Odbyła się w typowo wigilijnym nastroju. Program artystyczno-ewangeliczny przekazany przez Wspólnotę Ewangelizacyjną "Gloria Deo" uczynił spotkanie wzniosłym, pełnym radości i nadziei. Rozśpiewani uczestnicy wielbili Boga i oddali pokłon narodzonemu w Betlejem Dzieciątku. Ksiądz proboszcz Marek Brewko odczytał Ewangelię o przyjściu na świat Chrystusa. Był opłatek i życzenia, była modlitwa przy stole. Życzenia świąteczne uczestnikom spotkania przekazali: Członek Zarządu ZPKM Piotr Rozwadowski, ksiądz proboszcz Marek Brewko, dyrektor OPS Sonia Marekwia - w imieniu własnym oraz burmistrza Dariusza Skrobola. Kolacja była obfita i bardzo smaczna. Wystrój sali restauracyjnej, ubiór animatorów i prowadzone przez nich zabawy dla dzieci były elementami wzmacniającymi atmosferę Bożenarodzeniowych Świąt. Święty Mikołaj przy choince rozdał dzieciom prezenty ze słodyczami i zabawkami. Każda dorosła osoba otrzymała paczkę z zawartością artykułów spożywczych o długim okresie używalności.

Światło Bożego Narodzenia pełne pokoju i miłości dotarło do tych, którzy szczególnie tego potrzebowali.

Opłatek Maltański po raz trzeci w Pszczynie - 11.12.2017 · fot.


Patronat Honorowy Pszczyńskiego Opłatka Maltańskiego pełnili: ks. arcybiskup Wiktor Skworc Metropolita Katowicki, Jerzy Baehr - Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Opiekę duszpasterską pełnił: ks. Marek Brewko proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie.

Zakon Maltański gorąco dziękuje pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie oraz wszystkim wolontariuszom i sponsorom. Akcja wsparcia opłatka Maltańskiego w Pszczynie trwa nadal. Wszystkich zainteresowanych wsparciem zaprasza się do kontaktu z koordynatorem lokalnym Barbarą Drewniak lub Dyrekcją Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie.

"Opłatek Maltański" w Pszczynie jest elementem prowadzonej przez Zakon Maltański na terenie całego kraju akcji spotkań wigilijnych dla osób potrzebujących. W 2017 roku akcja spotkań wigilijnych jest prowadzona w 31 miastach.

Szczegółowe informacje związane z "Opłatkiem Maltańskim" znajdują się na stronie internetowej: www.oplatekmaltanski.org, www.zakonmaltanski.pl, www.facebook.com/oplatekmaltanski.

Barbara Drewniak

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.