Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3606

Trwa remont mostu kolejowego na Korzyńcu w Kobiórze

Do końca roku ma się zakończyć remont mostu kolejowego nad Korzyńcem w Kobiórze. Równocześnie prowadzone są prace związane z kładką pieszo-rowerową.

Most, korzyniec
Remont mostu kolejowego na Korzyńcu · fot.


Ceglany most łukowy w Kobiórze zbudowany został w latach 1868-1870 roku. O tym, że zasługiwał na remont, doskonale wiedzą użytkownicy kładki pieszo-rowerowej zbudowanej pod mostem przez lokalny samorząd w 2006 roku. Przejście to funkcjonowało już 11 lat, choć w założeniu miało być tylko rozwiązaniem tymczasowym.

Z informacji uzyskanych od wykonawcy robót, którym jest wrocławska firma PBW Inżynieria Sp. z o.o. wynika, że planowany remont ceglanego mostu ma zakończyć się do końca tego roku. Prace obejmą wzmocnienie strefy posadowienia mostu w nurcie rzeki (przypory żelbetowe), wykonanie betonowego natrysku betonowego na sklepieniu mostu o grubości 20cm z ułożeniem podwójnej siatki zbrojeniowej oraz licowanie płaszczyzn czołowych cegłą klinkierową dla zachowania dotychczasowego charakteru budowli.

Planowany szeroki zakres robót spowodował konieczność zamknięcia wspomnianej kładki pieszo-rowerowej na czas ich prowadzenia. Brygada komunalna Urzędu Gminy dokonała demontażu jej elementów, które są poddawane renowacji. Prócz zabezpieczeń antykorozyjnych elementy będą odmalowane, a deski na pomoście oraz poręcze będą całkowicie wymienione. Planuje się również zmienić sposób połączenia pokładu drewnianego z konstrukcja stalową, celem jej wyciszenia przy przejeździe rowerów.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA