pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 grudnia 2017
  • 19 grudnia 2017
  • wyświetleń: 5845

Smog: poziom pyłu PM10 znów bardzo blisko stanu alarmowego

Po chwilowym ociepleniu zawitały do nas niższe temperatury. Chłodniejsze noce sprawiły, że w pszczyńskim powietrzu znów jest dużo zanieczyszczeń. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ostrzegają, że jakość powietrza będzie się pogarszać.

smog
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega przed złą jakością powietrza · fot.


W sobotę czujnik przy Rondzie Miast Partnerskich w Pszczynie po raz pierwszy w tym miesiącu odnotował osiągnięcie stanu alarmowego pyłu PM10 (300 µg/m3). Średnia wartość podczas dnia wyniosła 313 μg/m3. W niedzielę sytuacja nieco się poprawiła (123 µg/m3), ale już w poniedziałek ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza została oceniona na dostateczną (185 µg/m3).

Smog znów dał o sobie znać w godzinach wieczornych oraz nocnych z 18 na 19 grudnia. O godzinie 23.30 pył PM10 doszedł do poziomu 259 µg/m3. Tym samym był bliski przekroczenia stanu alarmowego. Wysoka wartość była również we wtorek około godziny 7.00. Wskaźnik zatrzymał się wówczas na poziomie 214 µg/m3.

Zła jakość powietrza czeka nas również we wtorek, w ciągu dnia. - Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - apeluje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.