pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1961

[ZDJĘCIA] Złote i Diamentowe Gody w Kobiórze

14 grudnia w domu przyjęć "Pod Zegarem" w Kobiórze odbyła się doroczna uroczystość związana z obchodami 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Złote i Diamentowe Gody w Kobiórze
Złote i Diamentowe Gody w Kobiórze · fot.


W tym roku swoje Złote Gody świętowały pary: Anna i Ryszard Brandys, Matylda i Eryk Burkert, Aniela i Stefan Chrobok, Wanda i Bernard Folek, Aniela i Augustyn Mazurczyk, Teresa i Franciszek Pałka, Małgorzata i Ewald Wieja oraz Maria i Jan Zawierucha.

Na uroczystość zaproszone zostały również pary obchodzące jubileusz 60-lecia pożycia, państwo: Helena i Herbert Kret oraz Elżbieta i Józef Plichta.

Zebranych na uroczystości przywitał wójt Eugeniusz Lubański i zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Holeczek oraz zaproszony na uroczystość ks. proboszcz Damian Suszka.

Złote i diamentowe gody to jubileusze szczególne, zwłaszcza w czasach, gdy tak wielu ludzi swobodnie podchodzi do przysięgi i podważa sens związku małżeńskiego. To właśnie Wy, Szanowni Jubilaci dajecie innym przykład trwałości małżeństwa. Zgodność w pożyciu małżeńskim, trud Waszej pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej rodziny docenione zostały również przez władze państwowe - powiedział wójt podczas uroczystości. Dowodem tego są przyznane przez Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
W imieniu Prezydenta wręczył je Złotym Jubilatom wójt gminy Kobiór. Jednocześnie złożył gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia.

Ksiądz proboszcz Damian Suszka podziękował Jubilatom za ich chrześcijańską postawę, dochowanie miłości i wierności małżeńskiej, którą ślubowali sobie przed ołtarzem 50 i 60 lat temu.

Po sesji zdjęciowej wszyscy zebrani zostali zaproszeni na okolicznościowy obiad i tort jubileuszowy.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.