Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 grudnia 2017
  • wyświetleń: 2611

Trwają rozmowy o połączeniu komunikacyjnym z Oświęcimiem

Przed kilkoma dniami wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski spotkał się z prezydentem Oświęcimia, Januszem Chwierutem w sprawie wydłużenia linii nr 17 (Oświęcim - Haremęże - Wola) i linii nr 19 (Brzeszcze-Wola).

Autobus, przystanek, Daszyńskiego, Krasińskiego
Trwają rozmowy o połączeniu komunikacyjnym z Oświęcimiem · fot.


Podczas spotkania wójt gminy przedstawił potrzeby mieszkańców gminy Miedźna, w zakresie dojazdu do Oświęcimia, w tym głównie osób pracujących, uczniów i studentów dojeżdżających do szkół i uczelni oraz mieszkańców odwiedzających chorych w szpitalu w Oświęcimiu. W Urzędzie Miejskim w Oświęcimiu złożony został także złożony wniosek o przyjęcie gminy Miedźna do Porozumienia Międzygminnego w sprawie organizacji lokalnego transportu zbiorowego w zakresie wydłużenia linii nr 17 i 19.

Po analizie finansowej dokonanej przez operatora (tj. miasto Oświęcim) zapadnie decyzja w sprawie wydłużenia linii 17 i 19.

Jednocześnie wójt gminy Miedźna informuje, że przewoźnicy Katarzyna Jochymek oraz Krzysztof Odzimek, którzy podczas spotkania w poniedziałek, 11 grudnia wyrazili chęć uruchomienia busów na linii Wola-Oświęcim-Brzeszcze-Góra-Wola nie pojawili się na kolejnym, umówionym w Urzędzie Gminy Miedźna na środę, 13 grudnia spotkaniu. Przedsiębiorcy nie przedstawili także żadnej pisemnej propozycji przejazdów na opisanej trasie.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA