pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1697

Powiat bez barier - nowy informator dla osób niepełnosprawnych

Które miejsca w naszym powiecie są najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? Gdzie potrzebne są zmiany? Takie informacje znajdą się w nowej witrynie internetowej uruchomionej właśnie przez powiat pszczyński.

Powiat bez barier to specjalna strona internetowa skierowana do osób z niepełnosprawnościami, a także ich rodzin i opiekunów. Ma być ona zbiorem informacji umożliwiających osobom z niepełnosprawnościami swobodne poruszanie się po terenie powiatu pszczyńskiego. Co istotne, ta witryna ma być tworzona przez osoby z niepełnosprawnościami, po to, aby w tym miejscu znalazły się informacje jak najbardziej obiektywne i sprawdzone.

- Od lat w powiecie dbamy o to, aby było to miejsce przyjazne dla każdego. Dlatego uruchomiliśmy tę witrynę. Liczymy, że ułatwi ona funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym w naszym powiecie - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Zależy nam na tym, aby osoby z niepełnosprawnościami włączyły się w tworzenie informatora, ponieważ mają najwięcej obiektywnych informacji w tym temacie - podkreśla.

informator dla osób niepełnosprawnych
Osoby z niepełnosprawnościami mogą włączyć się w tworzenie informatora · fot.


Zamieszczenie informacji na stronie jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć w niebieskie pole - "Dodaj nowy obiekt" i po kolei wypełnić wskazane miejsca. Zamieszczone opisy wybranych obiektów zostaną przyporządkowane do danej grupy, dzięki czemu z łatwością będzie można odnaleźć praktyczne informacje o wybranej instytucji, restauracji, czy sklepie.

Co istotne, wszystkie informacje, opinie i uwagi zostaną przekazane osobom odpowiedzialnym za dane miejsce. - Chcemy, aby nasza witryna była nie tylko informatorem dla osób z niepełnosprawnościami, ale także zbiorem wskazówek dla instytucji, czy przedsiębiorców, które podpowiedzą im, jak najlepiej dostosować obiekty do potrzeb niepełnosprawnych - mówi Paweł Sadza.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.