Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3849

Nowy dostawca gazu do pszczyńskich instytucji. Będą spore oszczędności

Spółka Hermes Energy Group S.A. zwyciężyła w przetargu na dostawę gazu do placówek należących do Gminy Pszczyna. Postępowanie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Pszczynie, który przewodniczył grupie zakupowej liczącej 32 podmioty.

Gaz, kotłownia gazowa
Dzięki nowej umowie na gaz gmina ma sporo zaoszczędzić. · fot.


Wśród nowych odbiorców błękitnego paliwa znalazły się m.in. Urząd Miejski, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, szkoły i przedszkola.

- Zwyciężając w przetargu organizowanym w ramach grupy zakupowej udowadniamy, że doskonale radzimy sobie w warunkach wymagającej konkurencji rynkowej - zauważa Piotr Kasprzak, członek zarządu ds. operacyjnych HEG. - My pozyskaliśmy znaczącego i stabilnego Klienta, natomiast Gmina Pszczyna otrzymała najkorzystniejszą ofertę.

- Od trzech lat w gminie Pszczyna dokonujemy zbiorowych zakupów na dostawę gazu. Podpisaliśmy umowę z firmą, która dostarczy paliwo do ponad trzydziestu podmiotów. Są to jednostki organizacyjne gminy, spółki, a także placówki oświatowe. Takie działanie pozwala wypracować olbrzymie oszczędności. Podobnie praktyki stosujemy w przypadku zakupów energii elektrycznej. W ostatnich latach znacznie obniżyliśmy rachunki za prąd - mówi Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

To nie jedyny przetarg, który ostatnio wygrała spółka HEG. Od 2018 roku firma będzie dostarczać gaz do gminnych ośrodków m. in. w Szczyrku i Wiśle.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA