pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 grudnia 2017
  • wyświetleń: 6089

Gwiazda Voice of Poland Profesorem Honorowym jednej ze szkół

Gwiazda programu "Voice of Poland" - Asteya Dec oraz ks. Jan Kapuściok i Grzegorz Witosza zostali mianowani Profesorami Honorowymi Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach.

Mianowanie Profesorów Honorowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach - 12.2017 · fot.


Jak co roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, szkolna społeczność uczestniczy w spotkaniu świątecznym, podczas którego osobistości mogące stanowić autorytet i wzór naśladowania dla młodzieży otrzymują tytuł Profesora Honorowego.

W tym roku do grona zacnych przyjaciół szkoły dołączyli: Asteya Dec - absolwentka pawłowickiej szkoły i Akademii Muzycznej w Katowicach, piosenkarka i kompozytorka; ks. Jan Kapuściok - pierwszy proboszcz oraz budowniczy kościoła i Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na pawłowickim osiedlu; Grzegorz Witosza - pierwszy dyrektor szkoły, pedagog i popularyzator idei Małej Ojczyzny.Po uroczystym zaprzysiężeniu, na którym padły słowa "Ślubuję pełnić mą powinność profesora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania ojczyzny, poszanowania Konstytucji Rzeczpospolitej, zgodnie z zasadami humanizmu, sprawiedliwości społecznej i wolności sumienia", nowi Profesorowie zabrali głos, dziękując za nadanie godnych tytułów oraz przekazując młodzieży kilka cennych życiowych rad.

Zgromadzona w sali gimnastycznej publiczność miała szansę obejrzeć nastrojowy spektakl przygotowany przez uczniów i nauczycieli, który tradycyjnie już łączył słowo, muzykę, ruch i obraz. Gościnnie wystąpiły Monika Stuchlik z Jarząbkowic i grająca na fortepianie Joanna Foltyn z Pielgrzymowic, a Asteya zaśpiewała pastorałkę, którą napisała wspólnie ze swoją koleżanką.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

43-250 Pawłowice
ul. Pukowca 4

tel. 032 4721952

new, BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.