Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1910

Będzie dowóz do lokali wyborczych dla osób niepełnosprawnych

- Każdy obywatel ma takie same prawo do głosowania. Dlatego podczas przyszłorocznych wyborów samorządowych na terenie powiatu zorganizujemy transport dla wszystkich osób niepełnosprawnych, które z tego prawa będą chciały skorzystać - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza.

autobus
Powiat zorganizuje niepełnosprawnym dowóz do lokali wyborczych. · fot.


Kilka dni temu sejm uchwalił zmiany w ordynacji wyborczej wraz z licznymi poprawkami. Jedną ze zmian jest brak możliwości głosowania korespondencyjnego. Jeśli znowelizowany kodeks wyborczy wejdzie w życie w takiej formie, może wykluczyć m.in. osoby niepełnosprawne. Dla części z nich głosowanie korespondencyjne było jedyną alternatywą umożliwiającą aktywny udział w wyborach.

- Nie chcemy, aby jakikolwiek mieszkaniec powiatu pszczyńskiego czuł się wykluczony z życia społecznego. Niepełnosprawność nie może być przeszkodą, a każdy obywatel ma takie samo prawo do głosowania. Dlatego podczas przyszłorocznych wyborów samorządowych na terenie powiatu zorganizujemy transport dla wszystkich osób niepełnosprawnych, które z tego prawa będą chciały skorzystać - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA