Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 grudnia 2017
  • wyświetleń: 9921

[ZDJĘCIA] Szopka z pszczyńskiej parafii bierze udział w konkursie

Za nami:

Szopka z parafii Podwyższenia Krzyża i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pszczynie, usytuowanej na osiedlu Piastów, bierze udział w internetowym konkursie tygodnika "Gość Niedzielny" na najpiękniejszą stajenkę w kościołach archidiecezji katowickiej.

Szopka w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie - 12.2017 · fot.


Pomysł na tegoroczną parafialną stajenkę jest nietypowy, gdyż jej konstrukcja mieści w sobie główny ołtarz, a w centralnej osi znajduje się zarówno Tabernakulum, jak i nieodłączny symbol stajenki - żłóbek. Zatem można powiedzieć, że msze odbywają się ... we wnętrzu szopki!

- Tak zbudowana betlyjka, z celowo nieprzysłoniętą rzeźbą Podwyższenia Krzyża, górującą nad całością, wskazuje na teologiczną stronę koncepcji, a zatem na samą istotę wcielenia Syna Bożego, i to, jaki cel miało jego przyjście na świat, czyli pokonanie śmierci i grzechu - wyjaśnia parafianin.

Chętnych na wsparcie pszczyńskiej parafii w konkursie zapraszamy do głosowania na stronie tygodnika "Gość Niedzielny". Aby zagłosować wystarczy kliknąć w gwiazdkę znajdującą z prawej strony pod odpowiednim zdjęciem. Głosowanie potrwa do 6 stycznia. Nagrodą jest artykuł o zwycięskiej szopce w papierowym wydaniu "Gościa Katowickiego".

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA