Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 stycznia 2018
  • 3 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2642

Pszczyńskie żubry dostały imiona. Będą nazywać się Platyn i Plener

Dwa byczki urodzone w pszczyńskiej zagrodzie pokazowej mają już imiona: Platyn i Plener. Wybrano je w konkursie, na który napłynęło blisko 400 propozycji. Przed ogłoszeniem werdyktu jury musiało sprawdzić w redakcji Księgi Rodowodowej Żubrów, czy któreś z imion nie jest już "zajęte".

Platyn i Plener, żubr, żubry
Pszczyńskie żubry dostały imiona. Będą nazywać się Platyn i Plener. · fot.


W sierpniu i we wrześniu powiększyło się stado żubrów w pszczyńskiej zagrodzie. Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej tradycyjnie już wybór imion dla narodzonych w zagrodzie żubrów pozostawiła turystom i mieszkańcom Pszczyny. Wymogi konkursowe były dwa - imiona musiały być męskie i jak przystało na pszczyńską linię hodowlaną zaczynać się na PL. Te warunki spełniło blisko 400 propozycji. Były wśród nich m.in. Pladyd, Platon, Placyd, Plawiusz czy Plestor.

Oceny nadesłanych pomysłów oraz wyboru najciekawszych i najbardziej oryginalnych imion dokonało jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny "Głosu Pszczyńskiego".
Po długich naradach jury zdecydowało, że byczki będą miały na imię Platyn i Plener. W związku z tym, że w przesłanych zgłoszeniach te imiona się powtórzyły, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecydowało losowanie.

Autorami zwycięskich propozycji zostali: Aleksandra Krawczyk (Platyn) oraz Tomasz Maroszek (Plener). Czekaja na nich nagrody o wartości 300 zł.

43-200 Pszczyna
ul. Żorska 5

tel. 32 447-05-03

new / pless.pl, źródło: Pokazowa Zagroda Żubrów

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA